Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих, перспективний план – 54

Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих, перспективний план – 54

Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих, перспективний план – 54

12 серпня відбулося засідання міжвідомчої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

ВІДЕО ДНЯ

На порядок денний було внесено два питання: щодо пропозицій до проекту Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області та про результати роботи стосовно супроводу процесу реформування адміністративно-територіального устрою районного та базового рівнів області, – інформує виконавчий апарат облради.

Участь у засіданні взяли: перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко та його помічник Сергій Гайдай, голова облради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто та заступник голови – Петро Грицик, депутати облради ‒ Денис Ман, Андрій Шекета, Андрій Вишняк, Мікловш Товт, керівники окремих районних рад і райдержадміністрацій, науковці, експерти та ін.

Реклама

Урядовець розповів про державну підтримку формування спроможних територіальних громад та питання адміністративно-територіальної реформи в Україні. Як відомо, Мінрегіон розробив проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ Закарпатської області та надіслав його на ознайомлення до облдержадміністрації. Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих.

Відтак начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – головний архітектор області Микола Пігуляк представив проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад Закарпатської області. А директор відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Закарпатській області Іван Дем’янчук та консультант із юридичних питань Закарпатського регіонального відділення асоціації міст України Олег Лукша розповіли про стан добровільного об’єднання територіальних громад у нашому краї.

Реклама
Читайте також:
Чиновники обговорили новий адміністративно-територіальний устрій Закарпаття

Наголошувалось, що це питання бере початок у 2015 році. З того часу фахівці та експерти поверталися до нього неодноразово. У червні 2019 року Перспективний план налічував 50 ОТГ. Та 30 липня ц.р. було проведено перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій до адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів, де було внесено 16 пропозицій, 7 із яких – про утворення нових ОТГ. Також були дві пропозиції про створення адмінрайонів: від Рахівської райради з центром у м.Рахів та аналогічна від Берегівського райради ‒ з центром у м.Берегові. Було здійснено коригування Перспективного плану з урахуванням пропозицій міжвідомчої робочої групи, Мінрегіону, Центрального офісу реформ, Центру розвитку місцевого самоврядування у Закарпатті. У підсумку наразі цей Перспективний план містить 54 об’єднані територіальні громади Закарпаття. За словами, архітектора, не виключено, що будуть ще нові пропозиції від місцевих громад.

Координатор Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Іван Лукеря, який презентував пропозиції до проекту Перспективного плану формування спроможних громад Закарпаття, наголосив, що в принципі враховані всі пропозиції від самоврядних громад і документ достатньо сформований логічно. Наше завдання – погодити такі моделі, які є кращими для розвитку територій, беручи до уваги не площі територій, а доступність.

Реклама

Експерти наголошували, що проведено величезну роботу, низку консультацій, засідань, тож проект Перспективного плану можна затверджувати, аби зняти проблему створення ОТГ на Закарпатті.

Присутні ставили багато запитань, разом розглядали спірні пропозиції, радилися, що робити далі, адже зрозуміло, що не вдасться зреалізувати всі побажання громад водночасі.

Михайло Рівіс наголосив, що є очевидним той факт, що до проекту Перспективного плану на нині є питання, навіть у членів робочої групи. Турбує те, що ініціативи депутатів облради ‒членів групи, на жаль, не враховані. Тому проект Перспективного плану формування спроможних громад Закарпаття необхідно доопрацювати якомога швидше і знайти компромісні рішення. Якщо їх не знайдемо, ризикуємо знову це питання затягнути в часі.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно