Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Переведення годинників, нова купюра і додатковий вихідний: що чекає українців у жовтні

Переведення годинників, нова купюра і додатковий вихідний: що чекає українців у жовтні

Переведення годинників, нова купюра і додатковий вихідний: що чекає українців у жовтні

Жовтень в Україні обіцяє бути багатим на події. Так, з ужитку зникнуть дрібні монети, наприкінці місяця потрібно буде перевести годинники, а фотографуватися на документи дозволять в головних уборах. Розповідаємо про головні зміни, яких варто очікувати в жовтні.

ВІДЕО ДНЯ

Переведення годинників

Незважаючи на те, що ось уже кілька років в Україні тривають дискусії про те, чи потрібно переводити годинники восени і навесні, кардинальних змін в цьому питанні так і не з’явилося. Саме тому в ніч з 26 на 27 жовтня о 4-й годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Відмова від дріб’язку

Уже в жовтні 2019 року монети номіналом 1, 2 і 5 копійок будуть виведені з обігу, тому використовувати їх для розрахунку не вийде. Нагадаємо, що такі монети можна обміняти безкоштовно протягом наступних трьох років: до 30 вересня 2020 року – у всіх відділеннях українських банків, до 30 вересня 2022 року – в Національному банку і відділеннях "Ощадбанку", "ПриватБанку" і "Райффайзен Банку Аваль". Також з часом з обігу вилучатиметься монета номіналом в 25 копійок, а паперові 1,2,5 і 10 гривень хочуть зробити металевими.

Реклама
Читайте також:
У жовтні українців очікують грошові нововведення

Крім цього, з 25 жовтня Нацбанк введе в обіг нову купюру номіналом в 1000 гривень. На купюрі буде розміщений портрет українського вченого, мислителя і громадського діяча кінця XIX століття і першої половини XX століття Володимира Вернадського.

Реклама

Нові правила для отримання субсидій

У серпні Кабмін змінив порядок виплат монетизованих субсидій і нові правила набувають чинності вже з жовтня. Тепер можна буде отримати грошовий переказ (субсидію) не тільки в "Ощадбанку", але і в одному з уповноважених банків.

Також відповідно до нового порядку невикористані гроші на рахунках субсидіантів зможуть лежати довше. Раніше за грошима потрібно було прийти протягом місяця, тепер цю норму прибрали. Але в уряді уточнюють, що залишки коштів, які були на рахунках, відкритих спеціально для отримання субсидій, станом на 1 червня, можуть там лежати до 20 грудня, після чого невикористана сума буде повернута на рахунок Мінсоцполітики.

Фото на документи в головних уборах

З жовтня українцям дозволять фотографуватися на документи в головних уборах. Щоправда, тільки з релігійних міркувань і не закриваючи обличчя. Нові правила Кабінет міністрів затвердив ще в липні, скасувавши застарілу вимогу.

Реклама
Читайте також:
З 1 жовтня в Україні хочуть впровадити революційні зміни: про що мова

Таке нововведення спростить процес отримання документів представникам різних релігій: йдеться про тих, хто в повсякденному житті носить головні убори, наприклад, хіджаб (у мусульман), дастар (тюрбан у сикхів) і т.д.

Додатковий вихідний

У жовтні українців чекає додатковий вихідний: 14 жовтня в країні відзначається День захисника України, який припадає на понеділок, тому українці відпочиватимуть три дні поспіль – 12, 13 і 14 жовтня.

Обов’язково ввімкнені фари для автомобілістів

З 1 жовтня вводиться обов’язкова вимога для водіїв – їздити в денний час доби за містом з ввімкненими фарами. Про це автомобілістам нагадує Національна поліція. У відомстві повідомляють, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Ця вимога обов’язково для виконання в будь-який час доби.

Вимоги для готелів

З 1 жовтня набувають чинності нові зміни до Державних будівельних норм (ДБН) щодо проектування готелів. Тепер в житлових і громадських приміщеннях готелів необхідно буде передбачати системи роздільного сортування сміття, а також очищення системи від сміття і прибирання пилу. Вміст пилу в повітрі житлових приміщень готелів повинно бути не більше 0,15 мг/кв. м.

Початок призовної кампанії

З 1 жовтня в Україні стартує нова призовна кампанія, яка триватиме до 31 грудня. В ході осіннього призову планують призвати понад 15 тис. осіб для термінової військової служби. Але варто нагадати, що призовників не відправлятимуть до зони проведення Операції об’єднаних сил.

Читайте також:
Субсидії видаватимуть по-новому: хто не отримає допомоги
Реклама

9 тис. осіб планують призвати до Збройних сил, 4,4 тис. – до Національної гвардії, 1 тис. – до Держприкордонслужби, 800 – до Держспецслужби транспорту, а вік призовників повинен бути від 20 до 27 років.

Дощова погода і заморозки

Синоптики Укргідрометцентру повідомляють, що жовтень в Україні буде не дуже холодним, але з типовими заморозками. В середньому стовпчики термометрів по країні покажуть +7+12 градусів, трохи холодніше буде в гірських районах – +6+7 градусів тепла. Також жовтень обіцяє бути щедрим на дощі. А справжнє похолодання почнеться тільки під кінець місяця – після 20 жовтня очікуються рясніші дощі і мокрий сніг.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно