Дифтерія на Закарпатті: лікарі оглядають осіб, які контактували із хворим хлопцем

Життя  22 жовтня 2019 року, 10:47 1705 ВІДЕО

Вперше за останні 10 років в Ужгороді діагностували дифтерію. Захворів іноземець – студент 5-го курсу медичного факультету. Хлопець звернувся до лікаря зі скаргами на здоров’я. При обстеженні пацієнта медики виявили дифтерійну паличку.

"Цей хворий досить пізно звернувся до нас. Але йому не показано було введення протидифтерійної сироватки. У зв’язку з тим, що це нетоксичний штам. І хворий був не «важкий». І йому не потрібна. На даний час у обласній клінічній інфекційній лікарні на всю область у нас є 8 доз", – розповів директор КНП "Обласна клінічна інфекційна лікарня" Михайло Поляк.

Наразі студент  — у обласній інфекційній лікарні. Медики і надалі проводять обстеження. Стан хворого – задовільний. На медичному факультеті, де хлопець навчається, ввели протиепідемічні заходи.

Читайте також:  На Закарпатті у студента виявили небезпечне інфекційне захворювання

"По цьому випадку розпочалася робота і визначилося коло контактних осіб. Уже оглянуто більше 70 таких контактних студентів. Виявлені були хворі з запаленням ротоглотки. Їх направили на відповідні обстеження на дифтерію", – запевнила лікар-епідеміолог ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України" Любов Данич.

Нагадаємо, дифтерія – це гостре інфекційне захворювання. Воно передається повітряно-крапельним шляхом і через предмети побуту. За статистикою 50 зі 1000 випадків – летальні. Більше про небезпечну хворобу – у сюжеті.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0