В Ужгороді збирають комісію через захворюваність на дифтерію в місті

Життя  23 жовтня 2019 року, 12:42 2386

Як інформує управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради, підтверджено дифтерію у студента УжНУ, він госпіталізований в обласну інфекційну лікарню. Вчора госпіталізовано ще двох студентів, які контактували із хворим. Під час профілактичного обстеження студентів, які контактували із захворілими, виявлено 12 носіїв токсигенного штаму збудника дифтерії. До цього дифтерію в Ужгороді фіксували 10 років тому.

Управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради спільно з Ужгородською міськрайонною філією ДУ «Закарпатський лабораторний центр МОЗ України» 22 жовтня 2019 року видали наказ «Про посилення настороженості щодо захворюваності на дифтерію у м.Ужгород», відповідно до якого розписані дії медичного персоналу на випадок виявлення захворювання на дифтерію у населення.

Читайте також:  Інфекція поширюється: через дифтерію госпіталізують ще 12 хворих

У зв’язку із ситуацією на захворювання дифтерією, яка склалася на сьогодні у місті, управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради ініціювало засідання міської протиепідемічної комісії на четвер, 24 жовтня, на якому заплановано заслухати інформацію про епідситуацію із захворюваннями на дифтерію у місті, затвердити протиепідемічні заходи та план профілактичних заходів в осередку дифтерії з метою недопущення ускладнень епідситуації з дифтерії у місті.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. З’ясуйте, коли і які щеплення ви робили: від дифтерії і правця ви мали отримати 6 доз вакцини у дитинстві відповідно до Календаря щеплень, у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років. В Ужгороді безкоштовно вакцинуватися можна у свого сімейного лікаря в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, вакцини у місті достатньо.

Довідково. Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Магдалина 23.10.2019, 13:43
Нехай комісія пройдеться ввечері по вул. Тельмана, коли цигани палять вогні, кожні 10 - 15 метрів на відстані, дихати нема як влітку, вікна відкрити не можливо, навкуги багато бруду, цілі сміттєзвалища, питається ,,КУДИ ДИВИТЬСЯ МІСЬКА ВЛАДА, ДО ЧОГО ВСЕ ЦЕ ВЕДЕ, МАЙЖЕ У ЦЕНТРІ МІСТА МЕРІЯ ДОЗВОЛИЛА РОЗВОДИТИ СМІТТЄЗВАЛИЩА , АНТИСАНІТАРІЯ КИШИТЬ !!! ЦЕ - СТРАШНО!!!