День ікони Божої Матері: звичаї і традиції свята

Життя  22 листопада 2019 року, 09:26 2404

22 листопада православні віруючі відзначають свято на честь ікони Божої Матері "Скоропослушниця". Про історію свята та що не можна робити цього дня – в матеріалі.

День ікони Божої Матері "Скоропослушниця": історія

Чудотворна ікона Божої матері "Скоропослушниця" знаходиться в Дохіарському монастирі на Святій Горі Афон. Святий образ був написаний в Х столітті, за життя настоятеля обителі преподобного Неофіта.

Loading...

Читайте також:  Новий рік 2020: рік якої тварини буде, як та де його зустріти

За монастирськими переказами, 1664 року келар обителі Ніл, проходячи в нічний час із запаленою лучиною до трапезної, почув голос від образу Богородиці, що висів над дверима, який закликав його більше не ходити там із запаленою лучиною і не коптити образ. Однак монах знехтував попередженням і продовжував ходити до трапезної з лучиною, за що був уражений сліпотою.

Днями і ночами він молився перед образом Матері Божої, у каятті благаючи про прощення і зцілення. І нарешті, коли одного разу він тихо плакав біля ікони, почувся голос: "Ніл, твою молитву почуто. Прощаю тебе і знову даю зір твоїм очам. Повідом братії обителі, що Я – їх покров і захист монастиря, присвяченого архангелам. Нехай вони і всі православні звертаються до Мене за потреби, і нікого Я не залишу. Для всіх, хто закликає до Мене, буду Я Заступниця, і за клопотанням Моїм Син Мій виконає прохання їх. З цієї пори називатиметься ця Моя ікона Скоропослушницею, тому що швидку всім, хто звертається до Мене, буду надавати милість і виконання прохань".

Через цю святу ікону "Скоропослушниця" Пресвята Богородиця і після здійснювала багато зцілень: дарувала зір сліпим, випростовувала розслаблених. Особливо відзначалися випадки зцілення від біснування і падучої. Богородиця рятувала багатьох від корабельної аварії, визволяла з полону.

День ікони Божої Матері "Скоропослушниця": звичаї

Перед іконою Божої Матері "Скоропослушниця" в першу чергу моляться про духовне прозріння, коли людина знаходиться в розгубленості і не знає що робити, також у всіх випадках, коли потрібна особливо швидка і дієва допомога в Її молитви до Сина.

Крім того, Богородиця через свою ікону "Скоропослушниця" допомагає в лікуванні від різних захворювань, навіть найважчих. Перед Її святим образом промовляють молитву за дітей і про допомогу під час пологів – про народження здорової дитини.

Читайте також:  На Мукачівщині відкриють резиденцію Святого Миколая

День ікони Божої Матері "Скоропослушниця": що не можна робити

Свято ікони Божої Матері "Скоропослушниця" святкується один раз на рік. Воно не вважається таким великим, як, наприклад, Великдень або Різдво, і не відзначається на державному рівні. За словами служителів церкви, в цей день потрібно ходити до церкви, звертатися з молитвами до Божої Матері і просити здоров’я для себе і близьких.

Раніше в народі вірили, що в День ікони Божої Матері "Скоропослушниця" жінкам не можна виконувати важку роботу по дому, вишивати, прибирати. Чоловіки в цей день також молилися і намагалися не торкатися важкої роботи. Наші предки вірили, що в цей день потрібно молитися і духовно очищатися.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0