Форум розумного міста. Ужгород збирає ініціативних людей, які готові працювати над стратегією розвитку

Життя  2 червня 2020 року, 13:05 5951

Форум міст-лідерів відбудеться в Ужгороді. З такою пропозицією виступив громадський діяч Олександр Білак. Це майданчик для дискусій ініціативних людей у п’яти напрямках: гуманітарний та економічний розвиток, соціальний захист, науково-технологічний блок та секція урбаністичного розвитку. У кожному напрямку будуть визначені робочі групи, які напрацюють комплексну програму розвитку Ужгорода, що, згодом, стане стратегічною основою розвитку міста і буде презентована учасникам процесу.

Перша зустріч ініціативної групи відбулась офлайн на Zoom платформі. Йшлося про інвестиційні можливості, децентралізацію, науково-освітній потенціал та екологію.

Тези учасників форуму міст-лідерів:

  • Олександр Солонтай – громадський діяч, експерт Інституту Політичної Освіти

Закарпаття за останні два роки втратило майже 11 тисяч дорослих людей. Люди виїжджають. Але разом з тим, в Ужгороді вибух сектору сфери послуг приваблює магнітом молодь з гірських районів. Зупинити динаміку відтоку може зміна статусу міста.  Однією з стратегічних ліній має бути розвиток вищої освіти. Слід розвивати Ужгород, як місто-університет та всі сфери навколо цього, а саме інкубаторів, транспорту, міжнародних бізнес-центрів, науки, охорони здоров’я тощо, тобто системне поєднання з рештою переваг Закарпаття. Від розвитку міста-університету виграє все Закарпаття, а Ужгород матиме серйозне, а не провінційне майбутнє. І може гідно конкурувати зі Львовом та Харковом.

Loading...

Читайте також:  Олександр Білак: "Я не хочу латати дірки і рахувати бордюри. Моя ціль – створити команду, яка матиме стратегічне бачення Ужгорода на півстоліття"

  • Тетяна Карабін – завідувач кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права УжНУ.

Нові виклики: освіта переходить від класичного формату до інших форм викладання. Дистанційна форма застала нас зненацька через пандемію коронавірусу. Виявилось, дуже складно переформатуватись. Після пандемії, дистанційні форми збережуться. Владі слід навчитись взаємодіяти із науковцями. В Ужгороді є багато освітян, до думки яких варто прислухатись. 

  • Ірина Микулин – голова студентського простору УжНУ “Aura Academica”

Ми маємо сильний молодіжний потенціал, який не використовується. Люди виїжджають, оскільки не можуть знайти підтримку в реалізації своїх ідей. Потрібна стратегія молодіжної політики, яка б акумулювала роботу організацій, бо всі працюють розрізнено. В рамках форуму пропоную розділити сектор молодіжної політики на 3 категорії: наші ініціативи та можливості підтримки  місцевою владою, працевлаштування та співпраця із молодіжними радами – учнівські самоврядування, студентська рада, профком, освітні хаби…Треба об’єднатися заради спільної мети.

Ужгород збирає ініціативних людей, які готові працювати над стратегією розвитку

  • Катерина Станкевич-Коваль – виконавчий директор екологічного об’єднання «Екосфера»

Урбаністику Ужгорода слід поділити на дві категорії: архітектура містобудування і велодороги та  озеленення/благоустрій, забруднення повітря. Нам потрібно адаптовуватись до змін клімату і робити так, щоб Ужгород був комфортним для проживання. Сьогодні показники повітря в місті є серед найгірших в Україні і ми серед найзабрудненіших саме через транспорт.  Треба думати, як заохотити людей пересідати на велосипеди і користуватись громадським транспортом. Який має бути цей транспорт? Без таких кроків забезпечити покращення якості повітря ми не зможемо. Звичайно, слід думати і про комплексний підхід до озеленення. Тут нам допоможуть спеціалісти лінійного озеленення з біологічного факультету – вони продовжують традиції чехів. І варто вивчити досвід вертикального озеленення або озеленення на дахах. Це як альтернатива.

  • Володимир Феськов – громадський діяч, ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»

Треба знайти збалансований підхід з об’єднаними територіальними громадами  і містобудуванням. Сільські ОТГ не можуть обійтись без міста. Тому потрібна зустріч із прямими и і не прямими сусідами, які інтегровані у наше життя. Де- юре ми різні територіальні громади, але де-факто повинні працювати як збалансований організм.  Об’єднати інтелектуальний ресурс із різними формами самоврядування. Деякі ОТГ стали житловими мікрорайонами Ужгорода, а потужності залишились сільської місцевості.

Окрема секція ОСББ – розвиток їх інституційної спроможності, підвищення компетенцій голів. Взаємодія міста із існуючими ОСББ, тобто консолідувати зусиль, щоб грамотно використовувати ресурси і міста, і ОСББ.

  • Олександр Мерявчик – голова ГО « Закарпатська Фільмкомісія».

В Україні в частині ВВП – продукт креативних індустрій складає 3-4 відсотки. Ужгород і Закарпаття в цілому в креативі мають ім’я статусне – це і художня школа, і сучасне мистецтво, це наші режисери, оператори, кінематографісти. Ми працюємо в аудіовізуальному секторі, але я би пропонував створити секцію в гуманітарному блоці, куди б долучили успішні кейси із Кошіце, наприклад. У них нема управління культури в складі органу місцевого самоврядування, але в них є свого роду фабрика. Вона через експертну раду отримує повноваження і фінансовий ресурс з міста і самостійно розподіляє кошти серед креативних індустрій: чи це художники, чи аудіовізуальний сектор, чи сучасне мистецтво, чи театр.

  • Олександр Білак – громадський діяч, ініціатор Форуму міст-лідерів.

Ужгороду потрібна стратегія. Ми не просто адміністративний центр Закарпаття. Ми маємо купу можливостей для залучення інвесторів. Джерел фінансування є достатньо, треба лише вміти цим скористатись. Є багато успішних кейсів залучення грантів у наших сусідів – Львова та Івано-Франківська.  Держфінансування, кошти ЄБРР, кредити – грамотне використання цього механізму дасть можливість, зокрема, капітально оновити технічне забезпечення водоканалу. Напрямки можемо визначити в рамках роботи форуму.

Читайте також:  Я і надалі працюватиму максимально ефективно, — інтерв’ю з Олександром Білаком

В результаті першої зустрічі запропоновані робочі групи, які мають розробити дієвий алгоритм виконання стратегії розвитку міста. За три місяці результати оприлюднять громаді Ужгорода.

Офіційний початок роботи форуму заплановано на останню декаду червня. До цього часу ініціативна група приймає заявки на участь у робочих групах за напрямками Форуму, а також ідеї, щодо покращення і розвитку нашого спільного дому - міста Ужгорода.
телефон для довідок: 099 016 4103

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Роман 14.11.2020, 17:06
Ледпроектори https://asho.com.ua/proektory/led-proektory/