Закарпатгаз подає в суд на майже 9 тисяч споживачів

Життя  24 липня 2020 року, 15:09 2222

Станом на 24 липня, закарпатці боргують за послугу з розподілу (доставки) 38 млн грн. Із 275 тисяч споживачів — майже 40 тисяч жодного разу не сплатили за цю послугу. Сумарний борг цих осіб перевищує 19 млн грн. Пресслужба товариства нещодавно повідомляла, що оператор газорозподільних мереж в Закарпатській області надіслав повідомлення про заборгованість найбільшим боржникам. Наразі триває підготовка матеріалів для передачі в суд по майже 9 тисячам споживачів.

Примусове стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Споживачу доведеться сплатити судовий збір, а також оплатити правничу допомогу. Таким чином, у більшості випадків сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу (доставки) газу. Наприклад, мінімальний розмір судового збору становить 2100 грн., інформує пресслужба АТ «Закарпатгаз».

Loading...

Читайте також:  Судитимуть трьох колишніх працівників “Закарпатгазу”

"На час карантину дійсно запроваджений мораторій на нарахування пені, штрафів та відключення газу за борги. Однак, заборони на стягнення плати у судовому порядку – нема. На жаль, ми змушені вдаватися до таких непопулярних методів, оскільки кошти, які надходять від плати за послугу з розподілу – єдине джерело фінансування АТ "Закарпатгаз". Невчасні розрахунки ставлять під загрозу безперебійне та безпечне газопостачання всієї області", – прокоментувала комерційна директорка АТ "Закарпатгаз" Юлія Соколова.

Кошти, сплачені споживачами за розподіл газу, витрачаються на роботу аварійно-диспетчерської служби, ремонт та заміну газопроводів, повірку лічильників, обслуговування старих та встановлення нових газорозподільчих пунктів (ШГРП), сервісне обслуговування клієнтів тощо.

Сьогодні в Закарпатті 170 км газопроводів експлуатуються понад 40 років. Їх міняти слід першочергово. Крім того, газові підземні мережі в Закарпатті знаходяться під додатковим навантаженням. Сейсмологічна активність, систематичні паводки та підвищена кислотність грунтів – це ті чинники, які призводять до скорочення терміну експлуатації газових мереж та збільшення кількості аварійних ситуацій.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 3
Боржник 25.07.2020, 21:53
Лохотрон для людей щоб вони так жили як ми прості люди останні копійки в кишені витягують
Яна 25.07.2020, 20:13
А чем платити космічні суми, якщо люди повністю без роботи і будь яких доходів на проживання?????
Правда 24.07.2020, 15:47
Поставте реальну ціну за доставку кубів спожитих в кожному місяці, а не за минулі роки, розводяги фрасові. І ще: кіть я зараз літом споживаю 10 кубів на плиту і плачу за це 30-40 грн, а за доставку 210 грн в місяць, то тоді ціна газу мені виходить 25 грн за куб !!!! Де є той наш неЛох, що кричить про зменшення тарифів, де тут зменшення?