Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Правоохоронці хочуть знати все, що шукають українці в Інтернеті

Правоохоронці хочуть знати все, що шукають українці в Інтернеті

Правоохоронці хочуть знати все, що шукають українці в Інтернеті

1 вересня члени Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності на чолі з депутатом партії «Слуга народу» Денисом Монастирським зареєстрували пакет законопроєктів (№4002, №4003, №4004), згідно з якими інтернет-провайдери будуть зобов’язані встановити у себе спеціальні технічні засоби для збору даних користувачів, а також дозволити правоохоронцям в рамках обшуку доступ до смартфонів і комп’ютерів.

ВІДЕО ДНЯ

У разі, якщо депутати підтримають ці законопроєкти, то в українському законодавстві з’явиться таке поняття як «електронний доказ» — тобто, фраза «нотаріально завірений скриншот» може бути не жартом.

Читайте також:
Засекречена база РЛС поблизу Мукачева: відомо, за чим вона стежить
Реклама

Окрім того, відповідно до законопроєктів, провайдери повинні зберігати інформацію про рух трафіку в обсязі, достатньому для ідентифікації абонента, визначення джерела походження трафіку і маршруту його передачі, протягом 12 місяців.

Доступ до особистої інформації правоохоронні органи можуть отримати без рішення суду – відповідний дозвіл можна отримати за постановою прокурора або слідчого.

Реклама

До того ж провайдери будуть зобов’язані за власний кошт встановити технічні пристрої для розшукових заходів, негласних слідчих дій і тимчасового доступу до інформації про тривалість, зміст, маршрутів передавання інформації абонента.

Однак це повністю суперечить Директиві Європейського Союзу про електронну комерцію, згідно з якою заборонено встановлювати для посередників методи моніторингу інформації або змушувати шукати факти незаконного контенту чи активності.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно