Сакура 2021: коли вона цвістиме в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатті загалом

Життя  19 квітня 2021 року, 10:31 12977
Сакура 2021: коли варто очікувати цвітіння сакур в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатті загаломФОТО: ua-travels.livejournal.com

Цвітіння сакур у Закарпатті щорічно приваблює велику кількість туристів в область. Особливо це було помітно до пандемії, коли на травневі свята в Ужгород та Мукачево приїжджали десятки туристичних автобусів. Травневі вихідні дозволяли влаштувати тур вихідного дня.

Цвітіння сакур у Закарпатті сильно залежить від погоди. Цей рік весна є пізньою.

Читайте також:  У центрі Мукачева зацвіла "шалена" сакура

Туризмознавець та екскурсовод Максим Адаменко склав карту цвітіння сакури в Закарпатті. Як він зазначає, у області є дві хвилі цвітіння:

  • на рівнині – мається на увазі цвітіння сакур в Ужгороді, Мукачеві, Берегові, Виноградові, Хусті та Іршаві;
  • в гірській місцевості, як от у Сваляві, Воловці, Тячеві та Рахові.

 Карта цвітіння сакур у Закарпатті

Карта цвітіння сакур / Джерело: www.adamenko-tours.com

Варто відзначити, що у гірській місцевості сакур не надто багато. Основна їх кількість зосереджена в Ужгороді та Мукачеві. Цікавим є факт, що два найбільші міста Закарпатської області в останні роки змагаються за звання "сакурової столиці" краю. У кожного з міст у цій неофіційній "битві" свої доводи.

Ужгород, приміром, завжди згадує історію висаджування цих дерев. Адже висадка почалась ще за часів Чехословаччини. Саме тоді за порадою ботаніків дерева японської вишні масово висадили на болотистій місцевості мікрорайону Галагов.

Мукачево, у свою чергу, запевняє, що саме в місті над Латорицею знаходиться найдовша сакурова алея (вул. Ужгородська – 1371 метр). Також тут найпершою розквітає названа у народі "шалена сакура". Цікавим є той факт, що саме це деревце на вулиці Федорова у самому центрі міста квітне по кілька разів на рік. А у 2021-му почало цвісти всередині березня, а до цього пускало поодинокі квіти у січні та лютому.

Так чи інакше, цвітіння сакур починається орієнтовно в 20-х числах квітня і триває близько 2 тижнів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0