Одна з громад Закарпаття отримала сучасний ЦНАП європейського зразка
Наближення адміністративних послуг до людей – одна з найуспішніших реформ, які втілюються в Україні. Особливо помітно втілення цієї реформи у малих територіальних громадах, де жителі сіл та селищ мають змогу отримати будь-які адміністративні послуги, не виїжджаючи при цьому в районний чи обласний центр. Одним із яскравих нещодавніх прикладів є створення Центру надання адміністративних послуг у Горондівській територіальній громаді Мукачівського району, яка об’єднує три села – Городу, Страбичово та Жнятино, яке лише нещодавно приєдналось.
Саме у селі Горонда 13 квітня цього року відкрився сучасний ЦНАП, який був створений за європейськими зразками, а також за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". А ідея створення центру належала сільському голові Горонди Івану Туряниці, який разом із представником програми "U-LEAD з Європою" Іваном Дем’янчуком і відкрили цей центр.
РекламаПоява ЦНАПу у приміщенні Горондівської сільської ради відчутно "європеїзувало", здавалось би, звичайну будівлю. Адже завдяки Програмі "U-LEAD з Європою" ЦНАП Горондівської ТГ отримав сучасні комп’ютерну техніку та меблі. А територіальна громада зобов’язадась відремонтувати приміщення, у якому буде розміщений центр.
РекламаТа, за словами керівника ЦНАПу Горондівської ТГ Володимира Кентеша, окрім необхідного матеріального забезпечення, завдяки Програмі "U-LEAD з Європою" відбулись навчальні тренінги для працівників Центру надання адміністративних послуг, під час яких учасники удосконалювали свої знання задля покращення якості надання адмін послуг.
Наразі у Центрі надання адміністративних послуг Горондівської ТГ працюють три працівники. Крім того, є віддалене робоче місце у селі Страбичово. А нещодавно рада громади прийняла рішення про створення віддаденого робочого місця у селі Жнятино. Сам місцевий ЦНАП обслуговує близько десяти тисяч жителів громади, надає більш ніж сотню адміністративних, соціальних, земельних та визначений Законом перелік нотаріальні послуг. Більшість із цих послуг також надаються і у віддалених робочих місцях.
РекламаЗауважимо, що отримати адміністративні послуги можуть і маломобільні групи населення. Саме для них поруч із приміщенням ЦНАПу є ліфт, який дозволяє увійти у приміщення центру. "Безбар’єрність та інклюзивність є важливими європейськими цінностями. І тому ми забезпечуємо рівний доступ жителів Горондівської громади до адміністративних послуг", – мовив очільник ЦНАПу.
Володимир Кентеш також наголосив на тому, що у приміщенні ЦНАПу також є і дитячий куток. Сам центр був відкритий під час пандемії коронавірусу. І жителі громади з розумінням поставились до карантинних обмежень: носили маски, дотримувались дистанції. Так само і працівники центру під час роботи дотримувались усіх карантинних обмежень.
Загалом, поява такого центру позитивно вплинула на життя жителів села. Адже у мешканців з’явилась можливість отримати адмінпослуги неподалік від дому, а у громади – нові надходження до бюджету.