Спорт   • 20 липня 2015 року, 08:5513303

Сергій Расчупкін: "Розвитку спорту заважає інтернет"

Минулої п’ятниці до прес-центру “Панорама” завітав багаторазовий призер всеукраїнських та міжнародних змагань зі спортивного орієнтування та гірського бігу Сергій Расчупкін. Журналісти прес-центру поспілкувались про стан спортивного орієнтування в області, майбутнє цього виду спорту. Також спортсмен поділився власними секретами витривалості.

Сам Сергій Расчупкін ще з раннього дитинства мріяв стати спортсменом. Однак він тоді не знав, яким видом спорту він займатиметься. Відповідь на те, чим у майбутньому він займатиметься, Сергій отримав у 10 років, коли побачив, як його рідна сестра займається спортивним орієнтуванням. Приклад близької людини і привернув його увагу до цього виду спорту. І вже у 12 років Сергій активно почав демонструвати свої результати у спортивному орієнтуванні. А вже з 18 років ще одним захопленням нашого героя став гірський біг. Саме цей вид спорту і розкрив Сергія, як бігуна.

Зараз Сергій Расчупкін готується до чемпіонату світу з гірського бігу, який найближчим часом відбудеться в Уельсі (Велика Британія). Однак до того земляк вже мав досвід участі у подібних спортивних змаганнях. Деякі з них назавжди закарбувались у пам’яті. “Найкраще я запам’ятав свої перші всеукраїнські змагання у 2003 році. Тоді дуже багато було команд. Велика кількість спортсменів мене вразила. Також особливо згадую чемпіонат світу з гірського бігу, який проходив у Італії. Тоді ці ігри розпочались з вражаючої церемонії відкриття, яка нічим не поступається відкритюю Олімпіади. Там були присутні і Президент Міжнародної федерації гірського бігу, і Міністр спорту, і навіть Прем’єр-міністр Італії. Також з приємністю можу відзначити те, що на урочистому відкритті світової першості я був прапороносцем юнацької збірної України”, - мовив Сергій Расчупкін.

Бігун з Мукачева також зазначив, що зараз триває підготовка до світової першості, яка забирає чимало коштів і сил. Сам Сергій двічі на день активно тренується. І він розповів журналістам прес-центру “Панорама” про власні тренування. “Я, як професіонал, щодня маю по два тренування. Вони складаються з довгих кросів, вправ на спину, руки, присідання. Тобто, усе те, що роблять у фітнес-залі + швидкість. У атлета руки також мають бути сильними. Кожен бігун обов’язково має підтягнутись більше 20-ти раз. Загалом за день бігаю 25-35 кілометрів. Тобто, в тиждень бігаю до 200 км”, - сказав атлет.

Відомо багатьом, що кожен спортсмен має свій орієнтир, до якого постійно рівняється. Сергій не любить на когось орієнтуватись, але назвав відомих спортсменів, які прославили Україну на змаганнях з гірського бігу. “Прикладами для наслідування для мене є українські спортсмени. Зокрема, екс-рекордсмен Олександр Кузін, який є одним із найкращих марафонців у світі, а також Сергій Лебідь - дев’ятиразовий чемпіон з кросу, який продемонстрував другий результат у Європі”, - йдеться у розповіді мукачівця.

Головною проблемою, яка заважає розвитку спорту серед молодого покоління, є глобальний прогрес. Як зазначив Сергій Расчупкін, якщо раніше діти бігали та гуляли до півночі, а зараз сидять у кімнатах перед комп’ютерами чи іншими пристроями. Та все ж спортивне орієнтування дуже популярне на Закарпатті. Гість прес-центру “Панорама” повідомив, що його наставник Олександр Цепурдей виховав 15 майстрів спорту, а також чимало кандидатів. Сам тренер активно займається розвитком бігу та спортивного орієнтування, оскільки був одним із співорганізаторів забігу “Паланкова миля”. Як розповів Сергій Расчупкін, подібний захід відбувся у далкому 2003-му році саме завдяки старанням Олександра Цепурдея.

Наразі ж головною метою спортивного життя Сергія Расчупкіна є виступ на Олімпійських іграх. Та поки ця мрія є далекою. Однак до неї наш спортсмен впевнено йде, оскільки він здобуває безцінний досвід на подібних турнірах, як всеукраїнські та міжнародні першості з гірського бігу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів