Подорож Закарпаттям влітку: які місця варто відвідати
Україна — мальовнича країна. Тут є чимало місцин для активного та пізнавального відпочинку. Один із популярних маршрутів для подорожей — Закарпаття.
Гори, озеро Синевир, архітектурні пам’ятки — усе це варте вашої уваги. Пропонуємо підбірку цікавих місць для відвідин на Закарпатті.
ВІДЕО ДНЯОзеро Синевир
Озеро Синевир — окраса Закарпаття. Кришталево чиста вода, поряд — ялівцевий ліс… Що може бути кращим для відпочинку? До речі, Синевир — це найглибше гірське озеро в Україні (глибина — 8 метрів).
Розташоване воно у гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до складу Національного природного парку «Синевир». Дістатись безпосередньо до озера можна пішки або автівкою. Курсують сюди також екскурсійні автобуси. Зважте, що дорога до Синевиру нелегка. Якщо збираєтесь їхати автівкою, прокладіть безпечний маршрут. На Синевирі зазвичай прохолодно, тому варто також подбати про теплий одяг.
РекламаВодоспад Шипіт
Ліс, гори, водоспад — ідеальний відпочинок для тих, хто хоче перезавантажитись на природі. П’ятикаскадний красень щороку приваблює натовпи туристів. Це справжня окраса Українських Карпат.
РекламаВодоспад розташований біля підніжжя гори Гимба (1491 м), а бере свій початок з гори Великий Верх (1598 м). Висота водоспаду Шипіт становить 14 метрів. Дістатись сюди можна як автівкою, так і екскурсійними автобусами. Є можливість дійти пішки, однак шлях буде довгим. До речі, більшість екскурсій передбачає огляд усіх найцікавіших місць Карпат, що досить зручно.
Мукачівський замок Паланок
Замок Паланок — найвища точка міста Мукачева. Щороку сюди приїжджає багато туристів. До початку повномасштабного вторгнення це було одне з найпопулярніших місць для іноземних туристів.
Мукачівський замок — це історична і військово-архітектурна пам’ятка України. Його вважають одним із найгарніших замків Центральної Європи. Розташований Паланок на Замковій горі вулканічного походження висотою 68 метрів на околиці міста. Нині на базі музею діє історичний та краєзнавчий музеї.
РекламаСелиська сироварня
В Українських Карпатах виготовляють сири за справжньою швейцарською технологією. І це не міф. Виробництво розташоване на Закарпатті — у селі Нижнє Селище Хустського району.
Сироварня працює з 2002 року, аналогів якій в Україні немає. У процесі приготування не використовують жодних консервантів та домішок, а лише справжнє фермерське молоко. До речі, виготовлення сирів — справа доволі тривала. Деякі сорти сиру дозрівають по пів року! Скуштувати їх можна під час оглядової екскурсії.
Колочава
Ще одна родзинка українських Карпат — село Колочава. Його часто називають селом музеїв, адже тут їх аж 10. Загалом це унікальна місцина з неймовірною історією та краєвидами. А ще Колочава — найдовше село в Україні. Його протяжність — 15 кілометрів! На цьому цікавинки не закінчуються — ця карпатська глибинка може похизуватися справжніми мінеральними джерелами. Доїхати сюди можна як громадським транспортом, так і власною автівкою або ж екскурсійним автобусом.