Мови любові: міф чи реальність?
«Мови любові» часто використовуються як інструмент для поліпшення стосунків. Чи є ці теорії ефективними?
Мови любові — це теорія, яка стверджує, що люди відчувають любов різними способами. Автор цієї теорії виділяє п’ять основних мов любові. Якщо ви не знайомі з книгою доктора Гарі Чепмена «5 мов любові: секрет любові, яка триває», ось короткий зміст:
ВІДЕО ДНЯ- Існує п’ять окремих мов (фізичний контакт, слова підтвердження, дарування подарунків, вчинки турботи та спільне проведення часу).
- У кожного з нас є одна основна мова любові, і друга за важливістю.
- Навчитися говорити «мовою» вашого партнера є критичним для вашого подружнього щастя.
Чому це не корисно
Як зазначає Стівен Інг, шлюбний терапевт та автор книг про сексуальність, люди, здатні дарувати та отримувати любов, вільно володіють усіма п’ятьма мовами, а також мільйонами інших способів, якими вони висловлюють любов, наприклад, тихою підтримкою, повагою один до одного, захистом один одного і навіть фліртом без дотику. Проблема з ідеєю п’яти мов любові полягає в тому, що вони концептуально такі ж невизначені та широкі, як порада «Спробуй бути милим».
РекламаЩе одна проблема
Посилаючись на статтю у The Washington Post, Стівен Інг наводить ще одну проблему з п’ятьма мовами любові: всі ми можемо уявити, як зустрічаємо когось, закохуємося, а потім (ура!) дізнаємося, що обидва вільно говоримо «вчинками турботи». Але дослідження, згадані в статті Post, показали, що люди, які отримують «вираження любові в будь-якій, не лише одній формі», відчувають більшу задоволеність відносинами.
РекламаЧому це працює
Люди, які здатні дарувати і приймати любов, відчувають себе коханими, коли до них ставляться з любов’ю. Це тому, що любов — це базова людська потреба. Коли ми відчуваємо любов, ми відчуваємо себе цінними, прийнятими і захищеними.
Навпаки, коли хтось, хто нас не любить, ставиться до нас з нелюбов’ю, ми відчуваємо себе нелюбимими. Це може призвести до почуття порожнечі, самотності і відчаю. Але що відбувається, коли хтось ставиться до нас з любов’ю, принаймні іноді, але насправді не любить нас?
У таких випадках ми можемо відчувати плутанину і розчарування. Ми можемо відчувати себе добре, коли хтось говорить нам, що любить нас, але ми також можемо відчувати себе непевними, чи щирі ці слова. Це тому, що ми можемо відчути, що любов не є справжньою і що нас використовують або маніпулюють.
РекламаПеревірте себе
Деякі люди, особливо коли відчувають себе самотніми та вразливими, схильні обманювати себе щодо своїх стосунків. Це може статися після розриву або розлучення, коли ви відчуваєте потребу в близькості та підтримці.
Важливо розуміти:
- Не завжди хтось використовує вас, якщо веде себе нещиро. Можливо, людина сама відчуває себе самотньою та потребує любові, тому обманює себе, щоб не залишатися на самоті.
- Самообман може призвести до того, що ви будете роками перебувати в глибоко незадовільних стосунках.
Ось як це може виглядати в кабінеті психотерапевта:
Психотерапевт: Ви вірите, що ваш партнер дійсно вас любить?
Клієнт: Так, я вірю.
Психотерапевт: Як давно ви відчували себе по-справжньому коханою?
РекламаКлієнт: [Довге мовчання, потім сльози].
Що вам потрібно зробити:
Незалежно від того, чи є у вас стосунки, чи ні, ви можете пригальмувати і проаналізувати їх, поставивши собі такі запитання:
«Якби хтось інший ставився до мене так само, чи став би я миритися з цим?»
«Чи подобаються мені наші стосунки?»
«Чи щаслива я?»
«Чи відчуваю я себе коханою?
«Чи хочу я провести своє життя саме так, у цих стосунках, відчуваючи себе так, як я відчуваю?»
РекламаВідповідаючи на ці запитання, ви шукаєте в собі те, що відчуваєте, а не судите іншу людину за те, що, на вашу думку, вона відчуває.
Сувора правда:
Це підводить нас до важкої правди, яка полягає в тому, що іноді це ми самі. Тобто, іноді хтось нас любить, а ми цього не відчуваємо. Це нормально! Мало того, що я не можу контролювати чужі почуття, я не можу контролювати і свої власні. Я люблю того, кого люблю, і не люблю того, кого не люблю.
Зрештою, нам не потрібно вивчати п’ять мов кохання, щоб мати чудові стосунки або з’ясувати, що не так. Якщо ми смиренні та до болю чесні з собою, ми знаємо, коли ми відчуваємо, що нас люблять, а коли ні. Ми також знаємо, коли ми більше не відчуваємо любові до іншої людини, і коли, можливо, настав час розірвати стосунки. Стандартом будь-яких успішних стосунків є те, що обидва партнери однаково здатні дарувати та отримувати любов не лише п’ятьма, але й усіма можливими способами.
Нагадаємо, раніше видання публікувало 7 ознак того, як розпізнати зраду.