Як знайти партнера, який підходить саме вам
Ви мрієте про щасливі стосунки, але не знаєте, як знайти партнера, який вам підходить? Ця стаття допоможе вам розкрити секрети пошуку ідеальної половинки.
Уявіть, що у вас є алгоритм, який дозволяє виграти лотерею у коханні. Звісно, такої системи для успіху не існує, але є певні якості, які можна шукати в партнері, аби збільшити шанси на щасливі й довготривалі стосунки. У своїй книзі «Непевність у коханні» експерт з сімейної терапії Леслі Беккер-Фелпс виділяє п’ять рис, що роблять людей ідеальними кандидатами для здорових стосунків.
ВІДЕО ДНЯЩо шукати в партнері
Запропонований список здорових рис партнера не є універсальним — цілком можливо, що ваші потреби може задовольнити людина, характеристики якої не повністю відповідають цьому списку. Це нормально! Він призначений лише як орієнтовна інформація — щось, що варто розглянути (дуже серйозно) під час пошуку потенційного партнера або оцінки того, наскільки добре людина поруч відповідає вашим потребам. Маючи це на увазі, ви шукаєте партнера, який:
1. Надійно прив’язаний і зрілий
Такі люди почуваються комфортно самі з собою та у стосунках, тому вони здатні на емоційну близькість, але водночас підтримують інтереси партнера й свої власні окремі захоплення. Вони також вміють саморефлексувати, критично та емоційно усвідомлювати себе й своє життя. Це дозволяє їм визнавати свої обмеження та визнавати свої помилки, не втрачаючи при цьому позитивного ставлення до себе. Розуміючи, що інші також мають недоліки, вони легко прощають своїх партнерів.
Реклама2. Ефективний комунікатор
Такі партнери вміють слухати і ділитися, що допомагає їм розвивати і підтримувати близькі стосунки. Вони також можуть ефективно працювати над вирішенням розбіжностей. Частково вони мають ці сильні сторони тому, що зазвичай добре розпізнають свої емоції та керують ними — безперечний плюс, коли ви намагаєтеся налагодити зв’язок з іншою людиною і подолати труднощі, які неминуче виникають в емоційно близьких стосунках.
Реклама3. Цінує і виявляє вдячність
Недостатньо просто закохатися. Оскільки стосунки створюються спільно, вони зроблять вас щасливими в довгостроковій перспективі лише тоді, коли ваш партнер поважає і цінує вас — і намагається це якось виразити. Ваш партнер повинен виявляти зацікавленість у тому, щоб пізнати вас. І хоча спочатку це крута крива навчання, прагнення пізнати вас краще ніколи не повинно повністю зупинятися. Ви також будете найщасливішими і досягнете свого найбільшого потенціалу, якщо вас підтримуватимуть і заохочуватимуть до вивчення ваших особистих інтересів.
4. Спільні інтереси та цінності
Важливо отримувати задоволення від спільного проведення часу. Зазвичай це означає, що у вас мають бути хоча б якісь спільні інтереси. Але це, безумовно, означає насолоду від спільної діяльності, навіть якщо це просто цікаві розмови. Поділяти або принаймні поважати цінності один одного дуже важливо для довготривалих стосунків.
5. Готовність до стосунків
Ваш партнер повинен бути готовий зробити стосунки пріоритетом. Це означає приділяти їм час і увагу, як коли ви фізично разом, так і коли ви на відстані. Це також передбачає розгляд сексу та емоційної близькості як двох аспектів інтимних стосунків, які підтримують один одного.
РекламаЗнову ж таки, важливо пам’ятати, що вам не потрібно шукати містера чи місіс Ідеал — і це добре, тому що таких людей не існує. І вам навіть не потрібно шукати містера чи місіс Ідеал-для-мене. Це може виявитися нескінченним пошуком з постійною надією знайти кращу людину просто за рогом. Натомість, вам потрібно знайти містера чи місіс «Добре-для-мене».
Враховуючи цю інформацію, Леслі Беккер-Фелпс пропонує вправу, яка допоможе вам визначити характеристики партнера, який вам підходить.
Уявіть свого ідеального партнера
Уявіть, що ви гуляєте якоюсь ізольованою місцевістю і натрапляєте на стару обручку, яка наполовину застрягла в землі. Коли ви піднімаєте його і протираєте від бруду, щоб розгледіти візерунок, з’являється джин. Він володіє особливою силою, здатною викликати партнера вашої мрії. Все, що йому потрібно, — це ваш список побажань щодо того, що ви хочете бачити в партнері. Добре подумайте, перш ніж відповісти — від цього залежить ваше майбутнє.
Щоб допомогти з цим завданням, складіть письмовий список. Включіть до нього всі якості, про які ви можете згадати — їхнє ставлення до інших і до вас, інформацію про батьківство (наприклад, бажання бути батьками і переконання щодо ролі кожного з батьків), фізичні та особистісні риси, стиль життя, пріоритети та інтереси. Включіть ваше уявлення про те, як вам обом сподобається проводити час разом.
Чим більше деталей ви надасте, тим краще. Звичайно, джина не існує, і ви, ймовірно, ніколи не зустрінете людину, яка б відповідала всім пунктам вашого списку. Але, виконавши цю вправу, ви матимете більше шансів розпізнати не лише хорошу пару, але й того, з ким краще не витрачати час на знайомство.
Як створити стосунки, яких ви бажаєте
Навіть якщо ви могли б «замовити» хорошого для вас партнера, цього було б недостатньо для забезпечення щасливого спільного майбутнього. Ви також повинні брати участь у його створенні. Тому подумайте, які у вас є ресурси, що сприяють здоровим стосункам. Якщо ви відчуваєте невпевненість у собі, не піддавайтеся спокусі зациклюватися на негативних повідомленнях, які ви автоматично надсилаєте самі собі. Замість цього поміркуйте про хороші якості, які ви привносите у ваші дружні стосунки і які можуть зробити вас хорошим партнером.
Тепер уявіть собі стосунки з «правильним» партнером, у яких ви почуваєтеся більш захищеними. Дозвольте собі відчути, що ви дійсно відчуваєте це. Знайомство з тим, як це виглядає і відчувається, допоможе вам пізнати і відчути в своєму серці любов, яку ви насправді шукаєте.
РекламаНагадаємо, раніше видання публікувало матеріал про Мови любові: міф чи реальність?