Які собаки мають бути у наморднику: перелік порід та правила вигулу

Читайте, яким породам собак потрібен намордник і яка відповідальність за вигул собак без нього.
Домашні улюбленці стають справжньою розрадою, адже не дарма собак називають другом людини. Однак це не означає, що тварина буде так само ласкаво та дружелюбно ставитися і до інших. Часто, під час вигулу собаки господарі зіштовхуються з неконтрольованим гнівом улюбленця.
ВІДЕО ДНЯОсобливо часто це стається, коли собака бачить іншу тварину та намагається догнати її. Зокрема є такі породи, що повинні бути у наморднику під час вигулу. Вони можуть бути небезпечними для інших, тому краще подбати про це заздалегідь.
Які собаки мають бути у наморднику
Є породи собак, які вважаються небезпечними, тому вони обов’язково мають бути у наморднику. В Україні та інших країнах до цього списку входить:
- Кавказька вівчарка,
- Німецька вівчарка,
- Ротвейлер,
- Американський пітбультер’єр,
- Алабай,
- Бультер’єри (американський, англійський, стаффордширський),
- Акбаш,
- Канарський дог,
- Аргентинський дог,
- Доберман.
Однак це ще не все, оскільки всі собаки, що важать більше 10-15 кілограм мають також вигулюватися у наморднику. Окрім того, є навіть невеликі, але агресивні собаки, що теж потребують намордника під час вигулу.
Варто зазначити, що у парках, громадських місцях та маршрутках будь-яка собака має бути у наморднику. Проблема у тому, що навіть господар може не знати та бути вкрай здивованим, що його домашній улюбленець проявляє агресію. Собаки дуже імпульсивні і не варто сліпо довіряти своїй інтуїції та покладатися на віру. Для безпеки оточуючих та своєї власної краще одягайте намордник на собаку. Окрім того, існує відповідальність за вигул собак без намордника. Розмір штрафу становить від 170 до 340 гривень.
Видання нагадує, як виглядає і скільки коштує найдорожчий собака у світі.