Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Перечинщині обговорювали проект конституційних змін щодо децентралізації влади

На Перечинщині обговорювали проект конституційних змін щодо децентралізації влади

У понеділок, 27 липня у м. Перечин представники органів місцевого самоврядування і громадських організацій району провели Круглий стіл з обговорення проекту конституційних змін щодо децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою країни.

Організував і провів захід Центр громадських ініціатив, очолюване Андрієм Вишняком, членом Громадської ради при Закарпатській ОДА і експертом з питань місцевого і регіонального розвитку, – зазначили в Закарпатській облдержадміністрації.

До участі у круглому столі був запрошений і Офіс реформ у Закарпатській області у складі керівника Івана Дем’янчука та експертів – Олега Лукші, Світлани Білич і Тетяни Вашергелі.

Близько 30 учасників Круглого столу були ознайомлені, як з презентацією проекту закону щодо конституційних змін (в частині децентралізації), що знаходиться на розгляді у Конституційному Суді України, так і з проектом Перспективного плану формування спроможних територіальних громад у Закарпатській області, розробленим управлінням містобудування і архітектури ОДА (Боршовський О.І.) за підтримки Офісу реформ у Закарпатській області.

Експерт офісу реформ Олег Лукша додатково доповів присутнім про ті природно-географічні, економічні та історико-культурні фактори, які є специфічними для Закарпаття, і враховувались при моделюванні 51-ї спроможної територіальної громади через об’єднавчі механізми.

Гостра дискусія точилась навколо питання утворення Дубриницької громади, яка б природно включала також і 3 села сусіднього Великоберезнянського району – Чорноголову, Смереково і Буківцьово.

Наразі питання залишається дискусійним, бо сільські ради і громади вказаних сіл ще не визначились остаточно до якого адміністративного центру будуть здійснювати об’єднавчі кроки – до Великого Березного чи до Дубринич.

Отже, складний процес узгоджень і переговорів громад щодо реального об’єднання лише розпочинається. І не тільки у Перечинському і Великоберезнянському, але й у всіх районах області.