В Ужгороді заплановано другу масову кампанію зі стерилізації безпритульних собак
У березні в обласному центрі заплановано другу масову кампанію зі стерилізації безпритульних собак за сприяння міжнародного благодійного фонду "Чотири лапи". Координатор проекту допомоги безпритульним тваринам цієї організації Оксана Лісчишина та голова Ужгородського товариства захисту тварин «Барбос» Ірина Азізян упродовж кількох днів вели перемовини з міським головою Ужгорода Богданом Андріївим та його заступником Олександром Білаком про можливості співпраці.
"Чотири лапи" вже працювали в обласному центрі Закарпаття у серпні-вересні 2013 року, тоді прооперували більше двох сотень чотирилапих безхатьків, кожного з яких помітили блакитною бірочкою на вухо. Ірина Азізян зазначає, що це позбавило місто приблизно від тисячі нових собак, які могли народитися за минулі з часу стерилізації 2,5 роки.
Зараз планують працювати після 10 березня, протягом трьох тижнів. Приїде команда з 7 фахівців – ветеринари, ловці тварин, адміністратор, доглядач. Вони мають спеціальні машину для відловлених цуциків і мобільну операційну, – повідомляє Ужгородська міська рада.
Розраховують прооперувати 250-300 безпритульних собак, які гуртуються біля шкіл, лікарень, у промзонах, допомогти зі стерилізацією міському притулку для тварин, а також долучити песиків, які мають господарів, проте з числа малозабезпечених ужгородців, котрим складно знайти кошти на операцію для улюбленого чотирилапого. Заодно тваринам проведуть щеплення від сказу, вакцини мають надати місцеві фахівці.
Оксана Лісчишина пояснює: це науковий проект обміну ветеринарним досвідом, щоб обмінятися застосуванням кращих європейських практик і запрошує до співпраці "айболитів" Ужгорода.
Також "Чотири лапи" хочуть провести майстер-клас із відлову собак. Представники міжнародної організації 90% тварин вилучають вручну, підгодовуючи і ласкаво ставлячись до тварин. Лише окремих агресивних або ж геть диких ловлять із застосуванням седативних препаратів.
Заплановані в Ужгороді і проведення шкільних уроків доброти. Зокрема, учням 3-4 класів в ігровій формі пояснять про причини появи тваринок-безхатьків, відповідальність, яку потрібно усвідомлювати всім, хто просить батьків: "Хочу песика!". Матеріали і методики проведення таких уроків передадуть місцевим волонтерам руху захисту тварин, щоб вони продовжували такі зустрічі з дітьми.
Згодом, повідомила Олександра Лісчишина, Ужгород може стати пілотним містом, де за сприяння фонду проведуть стерилізацію більше 75% безпритульних тварин, а такий показник є запорукою радикального вирішення проблем із вуличними безгосподарними собаками, що важливо для міста поруч із європейськими кордонами.