Ужгородські філологи провели конкурс художнього читання імені Івана Франка
Іван Франко казав: «Щастя ніколи довго не триває. Щастя все: день, година, одна хвилина». Студенти філологічного факультету, керуючись цими словами, 19 травня організували цікавий культурний захід.
У затишній атмосфері на філфаку відбувся конкурс художнього читання, присвячений 160-річчю від дня народження Каменяра. Організатором заходу стала доцент кафедри української літератури Марія Козак, яка зазначила: «Твори Івана Франка напрочуд актуальні й у наш час. Саме тому ми зі студентами 2, 3 та 4 курсів вирішили внести свою лепту у відзначення ювілею генія української нації, – йдеться у повідомленні Медіацентру УжНУ.
Студенти з ентузіазмом поставилися до ідеї провести конкурс художнього читання творів Франка, за що я їм дуже вдячна. Вони не просто читали поезії митця – вони вжилися в коло ідей, образів, настроїв, відчули серцем його лірику. Урочистості нашому заходу додало те, що він збігся із Святом вишиванки».
Декламаторів оцінювало журі в складі п’яти осіб. Вибирати кращих було непросто, оскільки всі двадцять п’ять учасників виступили на високому рівні.
Від імені журі студентів привітала завідувач кафедри української літератури професор Валентина Барчан, яка підкреслила, що кожен із учасників уже переможець, адже в цей день побув і митцем, і актором, який представив іншого героя – такого, якого витворила саме його уява, і, звичайно ж, самим собою.
Дуже приємно, що студенти зважилися, перебороли свій страх, переступили межу хвилювання і в такий спосіб заявили про себе, розкрили свої потенційні можливості, цим самим здобувши надзвичайно важливий досвід для майбутнього.
Члени журі, об’єктивно оцінивши учасників, визначили переможців. За призове третє місце у конкурсі художнього читання нагородили грамотами та книгами таких студентів: Анастасію Ониськів і Марію Якубишин – студенток 3-го курсу українського відділення, та другокурсницю-україністку Ольгу Федорко.
Друге місце вибороли Тетяна Лемак – студентка 2-го курсу українського відділення та четвертокурсниця Валерія Кричковська.
Перше місце присудили студентці 4-го курсу українського відділення Олесі Нюл. Наприкінці філологи вразили ще й неперевершеним виконанням українських народних пісень.