Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Культура
  • У Закарпатській обласній бібліотеці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Закарпатській обласній бібліотеці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Закарпатській обласній бібліотеці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
ВІДЕО ДНЯ

Вчора в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка вшанували Героїв Небесної Сотні, слухали учасників Майдану та переглянули документальний фільм «Зима у вогні: боротьба України за Свободу».

Вечір пам’яті й вшанування розпочали хвилиною мовчання. Для глядачів свої дитячі патріотичні вірші про воїнів у вогні та Незалежну Україну декламувала дев’ятирічна дівчинка із Краматорська Віра Турлакова, яка в час Революції Гідності почала писати вірші, а нині проживає з рідними поблизу Ужгорода, – йдеться у повідомленні Громадського інформаційного центру Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка.

Реклама

Своїми спогадами про вже історію закарпатських активістів на Майдані розповів Віталій Грегор, активіст сьомої сотні самооборони Майдану.  Він розповів про перебіг подій, відчуття людей, складність орієнтування в беззбройній ситуації… За словами Віталія, внаслідок протистояння 20 лютого 2014 року серед закарпатців було поранено 13-15 чоловік, пізніше один з них помер. «Короткостроковий план Майдану виконано – режим впав. Довгостроковий – ні. Тоді нас мало було, а в єдності – сила. Не будемо ми говорити – за нас ніхто не скаже», - підсумував активіст.

Відтак розпочався перегляд документального фільму «Зима у вогні: боротьба України за Свободу», знятий режисером Євгеном Афінеєвським. Стрічка показана на кількох світових фестивалях. На міжнародному кінофестивалі у Торонто 2015 він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Номінант на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм». У фільмі показано українську Революцію гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років, викликану насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів загоном міліції спеціального призначення «Беркут», що призвело до повалення режиму президента Віктора Януковича. Євген Афінєєвський та його команда брали інтерв’ю у протестувальників, активістів, медичних працівників, митців та представників духовенства, які представляли різні покоління, соціальні прошарки, національності та релігії, включно з 12-річним волонтером. «Зима у вогні» документує боротьбу українських протестувальників, які стояли на своєму, незважаючи на кровопролиття, відчай та тяжкі умови.

Реклама

Під час півторагодинного перегляду фільму втримати сліз, напевно, не зміг ніхто.

Наприкінці вечора своїми спогадами про події Революції Гідності поділився також керівник госпіталю Майдану пан Михайло, під керівництвом якого працювало 60 хірургів. Після знесення його медпункту 18 лютого перейшов у 28 сотню Самооборони.

Завершився вечір доброю звісткою, якою поділилася бібліотекар Євгенія Напуда. Четвертокласник-читач бібліотеки після уроків зробив презентацію про Революцію Гідності й попросив виставити на сайті. Цю презентацію опублікувала на своїй сторінці волонтерка і бібліотекар Євгенія Напуда, яка переконана, що за такими дітьми – майбутнє.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно