Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Мукачівщині відродили духовий оркестр

На Мукачівщині відродили духовий оркестр
Здавна широкою популярністю серед жителів навколишніх сіл користувався духовий оркестр села...

Здавна широкою популярністю серед жителів навколишніх сіл користувався духовий оркестр села Червеньово. Його історія своїм корінням сягає в глибоку давнину.

ВІДЕО ДНЯ

Ще в ті часи, коли Закарпаття було під владою Австро-Угорщини, далекого 1924 року два брати Василь та Петро Решетарі заснували духовий оркестр, який іменувався коротким словом „банда”. Колектив брав активну участь у важливих подіях села, у всіх святах і обрядах. Потім у творчості сільських музик була тривала перерва…

Лише 26 жовтня 1944 року зустрічали воїнів-визволителів Мукачева піснею „Катюша”. Про цей оркестр поет Ілля Вілегжанін написав вірш , а в 1974 році на кіностудії ім. О.Довженка було знято документальний фільм „Кантата о Червоном оркестре”.

Реклама

Пройшли роки. Виросло нове покоління червенівців. Та народні традиції не можуть залишитися занедбаними, вони відроджуються. За ініціативи директора Червенівської школи Свиди Владислава Михайловича, історика за фахом, людини, залюбленої в свою справу, було продовжено життєпис духового оркестру - організовано оркестр третього покоління, в якому беруть участь учні нашої школи.

Пригадується вересень 2002 року. В одному з класних приміщень школи зібралися шанувальники музики – учні, які мріяли стати учасниками шкільного оркестру. Кожна труба, альт, тенор, кларнет переходили з рук у руки, до їхнього звуку прислухалися ще поки не дуже чутливі до музики вуха. Мрією менших школярів було хоч би раз вдарити в бубон чи тарілки. Живим вогником горіли очі в дітлахів, затамувавши подих слухали вони вчителів музики Ракошинської школи мистецтв Мельничок Петра Федоровича, Вірзбицького Олександра Гейзовича та Ваш Роберта Олександровича. Не зразу все виходило. Бували перші труднощі і невдачі, але ніхто не здавався, грали всі. Спочатку безладно і нерішуче, кострубато, глухо, але бадьоро і завзято. Школа щодня сповнювалася музикою. Пройшло небагато часу і по-новому зазвучав оркестр: з молодою силою, радісно, енергійно, злагоджено. Духовий оркестр став окрасою не лише школи чи села, а й усіх навколишніх сіл. У Червеньові без нього не обходиться жодне свято – чи то мітинг у центрі села біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам, чи навіть весілля.

Реклама

Кожного разу, ніби вперше в житті, хлопчики-оркестранти у святкових костюмах обережно беруть до рук інструменти і урочисто сяють блискучими очима до своїх наставників, які заспокоюють їх поглядом. Хвилюється і директор школи, адже оркестр – його улюблене дітище. Та ось вулиці села сповнилися музикою, здригнулися від величної безсмертної мелодії. Оркестр сколихнув усе село – на вулицю вийшли всі – від мала до велика. Здається, що не залишилося жодної байдужої людини – всі радіють за цих юних музикантів і зі сльозами на очах згадують оркестрантів минулих років...

Співає душа, силою повняться груди, слухаючи духовий оркестр Червенівської школи, який з надією і впевненістю крокує у майбутнє вулицями рідного села.

Світлана Машкара

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно