За манікюр, фотографування та багато іншого: в Україні буде податок з додаткового заробітку
Українцям запропонують заплатити податок за додатковий заробіток. Мова про тих осіб, які не зареєстровані ФОПами, але заробляють гроші, надаючи різні послуги. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначає, що така ініціатива дасть змогу працювати легально.
ВІДЕО ДНЯЩо це означає на практиці? Приміром, ви офіційно працюєте і сплачуєте всі податки у казну. Але після роботи, наприклад, надаєте ще якісь послуги: манікюру, фотографування, таксуєте та ін. Держава запропонує заплатити податок і за цей додатковий дохід.
РекламаДанило Гетманцев стверджує, що податок з додаткового заробітку буде виключно добровільним. Навіть не потрібно буде оформлюватись як ФОП. У максимально простий спосіб особа заплатить 5% податку від додаткового заробітку.
У пресі можна знайти роз’яснення, що сума доходу від підробітку за рік не повинна перевищувати 153 мінімальних зарплат, в 2022 році це 994,5 тис грн на рік або 82 875 грн в місяць. За більш високі доходи податок складе 18%.
РекламаЗа попередньою інформацією, весь підробіток повинен "проганятись" через касовий апарат. Відповідно, податкова знатиме суму доходів громадянина та матиме можливість визначити розмір податку.
Також відомо, що звітування буде вестись через "Дію".
За які види додаткового заробітку "світять" податки:
Реклама- якщо особа таксує;
- здає своє житло в оренду;
- надає послуги дресирування собак;
- є тамадою;
- підробляє ландшафтним дизайнером;
- є фотографом;
- або художником;
- або нянею;
- надає послуги домашньої прислуги;
- є перукарем на дому;
- виконує ремонтні роботи;
- або, можливо, надає послуги манікюру або педикюру на дому;
- є психоаналітиком чи психотерапевтом;
- або астрологом.
Це не остаточний перелік послуг, він може змінюватись.
Раніше видання розповідало, що в Україні можуть запровадити сімейне декларування.