Робота на літо: які є вакансії, де шукати та скільки платять

Економіка  23 червня 2021 року, 09:55 8539

Робота на літо – доволі поширений вид підробітку. Здебільшого такий вид зайнятості шукає молодь, як от студенти, які вже встигли здати сесію, та старшокласники під час літніх канікул. Але не тільки вони. Враховуючи складне матеріальне становище, шукають роботу на літо і педагоги (на період офіційної відпустки) і чимало інших людей.

Тимчасове працевлаштування може стати хорошою підмогою для сімейного бюджету або ж першим місцем роботи у випадку із молоддю.

Читайте також:  Заробітчан кличуть на роботу в Чехію: кому заплатять 90 тисяч на місяць

Спочатку з’ясуємо нюанси із роботою для молоді.

Підлітки від 14 років, які бажають працювати, повинні мати письмову згоду хоча б одного із батьків. Виконувати вони можуть тільки легку роботу, яка не шкодить їхньому здоров’ю.

Також є обмеження по робочих годинах – трудовий тиждень для осіб до 16 років не повинен перевищувати 24 години, до 18 років – 36 годин.

Статті 190 та 192 КЗпП говорять, що молодь не має права працювати у шкідливих для здоров’я умовах.

Є ще чимало нюансів і обмежень стосовно роботи підлітків, які регламентуються відповідними законодавчими документами.   

Робота на літо – де її шукати та що пропонують

Знайти підробіток можна:

  • на сайтах із пошуку роботи, як от Rabota.ua, Jooble та Work.ua;
  • моніторячи соцмережі Фейсбук та Інстаграм, адже чимало вакансій компанії публікують на своїх офіційних сторінках;
  • за рекомендаціями знайомих.

Що пропонують:

  • офіціант/кур’єр (від 4 до 10 тисяч гривень);
  • продавець-консультант (від 3,5 до 10 тисяч);
  • менеджер із продажу (від 2 тисяч, але зарплатня залежить від об’єму проданого);
  • спеціаліст технічної підтримки (від 3 до 9 тисяч);
  • фахівець із контенту (від 1 тисячі).

Читайте також:  В Україні задумали зрівняти зарплати: яку ідею запропонували в Мінекономіки

Портал "Освіторія", із посиланням на Каріне Макіян, PR-менеджерку компанії Work.ua, зазначає, що найлегше знайти роботу на літо у якості промоутерів, продавців-консультантів, кур’єрів, офіціантів. Також така сезонна робота зазвичай пропонується з оплатою за день або тиждень. Заробітна плата часто прямо пропорційна об’єму виконаної роботи, наприклад, у кур’єрів все залежить від кількості замовлень, а у менеджерів та продавців – від кількості продажу.

Щоб уникнути обману, шукачам роботи варто звертати увагу на опис вакансії та прозорість зазначених роботодавцем умов. Під час телефонної розмови з потенційним роботодавцем варто уточнити, яким чином виплачується зарплата, та наполягати на складанні трудового договору, передбаченого законодавством.

Фахівці також радять не вестись на "легкі гроші". Мається на увазі те, якщо у вакансії пропонують відразу велику зарплату, то варто співставити її із середньою на ринку і максимально перевірити на доброчесність потенційного роботодавця, прочитати відгуки і лише після того зважуватись на співпрацю. Адже часто "роботу мрії" пропонують шахраї, які різними способами можуть ошукати людини.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0