14 січня віряни святкують Обрізання Господнє та День Василя

Життя  14 січня 2022 року, 08:06 372

Сьогодні, 14 січня, віряни вшановують пам’ять святителя Василя та Обрізання Господнє, а у світі відзначають Новий рік за старим стилем.

Обрізання Господнє

Щороку, починаючи з IV ст., 14 січня православна церква відзначає важливе свято – Обрізання Господнє. Згідно з законом Старого Завіту обряд здійснювався над хлопчиками, яким виповнилося вісім днів, та був символом союзу із Всевишнім.

У юдеїв значення акту обрізання було схожим з хрещенням, яке вважається початком повноцінного життя християнина. Кожен, хто уникав обряду, ставав відступником та іновірцем, який не гідний звертатися до Єдиного Бога.

Читайте також:  День Василя 2022: гарні привітання з Днем ангела

Над восьмиденним Божим немовлям було проведено обряд обрізання за усіма правилами та наречено ім’ям Ісус, тобто Спаситель.

Оскільки Син Божий був безгрішним, він міг не піддаватися процедурі. Отці Церкви тлумачать цю подію таким чином: Ісус показав своє смирення перед Господом та був зарахований до людського роду, щоб з часом виконати свою місію – взяти на себе всі земні гріхи заради вічного життя.

День Василя

14 січня – день Василя. Це православне свято відзначається на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. У четвертому столітті він був архієпископом Кесарії Каппадокійської.

Він прославився як вселенський учитель, який написав безліч богословських праць та запровадив правила чернецтва. Святитель є покровителем землеробства, тому у цей день люди, йдучи в гості, засівають пашницею домівки господарів на добру долю.

Раніше видання публікувало календар свят на 2022 рік.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0