Таємниче зникнення Амелії Ергарт: історія легендарної льотчиці
24 липня виповнюється 127 років з дня народження Амелії Ергарт. Льотчиця зникла безвісти, коли їй було 39 років.
Амелія Ергарт стала першою жінкою, яка перелетіла Атлантичний океан. Розповідаємо найважливіші факти про неї.
ВІДЕО ДНЯЕргарт народилася у 1897 році у Канзасі, США. З дитинства вона була чудовою вершницею, плавала, стріляла з подарованої батьком гвинтівки 22 калібру, була лідером серед дітей.
Взимку 1917 року Амелія приїхала у Торонто відвідати свою молодшу сестру. Там її вразила зустріч з пораненими солдатами, які прибули з фронтів Першої світової війни. Дівчина вирішила залишитися у військовому госпіталі, щоб допомагати з реабілітацією поранених. вона записалася на курси медсестер і пішла у військовий шпиталь.
Неподалік госпіталю був розташований військовий аеродром. Ергарт відвідала кілька авіашоу та захопилася авіацією. У 1920 році дівчина вперше була в десятихвилинному польоті як пасажирка. Після цього вона вирішила навчитися літати сама, й у січні 1921 почала відвідувати уроки пілотажу. Щоб оплачувати їх, вона багато працювала.
РекламаВлітку 1921 Ергарт придбала невеличкий яскраво-жовтий біплан «Кіннер Ейрстер» — єдиний примірник експериментального літака. Вважалося, що це небезпечний літак, який не пробачає помилки у пілотуванні. У травні 1923 року Ергарт отримала ліцензію Національної Асоціації Аеронавтики США. А у травні 1932 року вона самотужки за 15,5 годин перетнула Атлантику. Політ був надзвичайно ризикованим, льотчиця потрапила у шторм. На той час Ергарт стала єдиною у світі людиною, яка перетнула океан повітрям двічі.
У середині 1930-х років Амелія Ергарт дійснювала нічні польоти над Вашингтоном із дружиною президента Елеонорою Рузвельт та давала їй приватні уроки польотів. У 1936 році університет подарував їй літак і вона вирішила здійснити останній рекордний політ. Після цього планувала відпочити та народити дитину.
Навколосвітній переліт розпочався 17 березня 1937 року. Перша спроба була невдалою. Вдруге вона вилетіла 20 травня 1937 р. разом з одним штурманом. Вони успішно подолали 80% маршруту. Наступною зупинкою мав стати острів Гауленд. Там літак чекала преса та чиновники. Судячи з радіосигналів, літак от-от мав підлетіти до острова. Проте так і не з’явився на горизонті. Амелія та її напарник по польоту безслідно зникли. Пошуки літака були марними. Це була наймасштабніша і найдорожча пошукова операція за всю історію американського флоту. 5 січня 1939 року вона була оголошена померлою, хоча неофіційні пошуки тривали значно довше.
РекламаДетальніше про долю Амелії Ергарт у сюжеті:
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які книги з історії можна обрати на подарунок.