Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Володимир Смоланка розповів, як розвиватиме українську нейрохірургію

Володимир Смоланка розповів, як розвиватиме українську нейрохірургію

Володимир Смоланка розповів, як  розвиватиме українську нейрохірургію
2 липня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція професора Володимира Смоланки, директора Закарпатського центру нейрохірургії та неврології, голови комісії Закарпатської облради з...

2 липня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція професора Володимира Смоланки, директора Закарпатського центру нейрохірургії та неврології, голови комісії Закарпатської облради з питань охорони здоров’я.

ВІДЕО ДНЯ

Минулого тижня закарпатського професора Володимира Смоланку обрали Президентом Української асоціації нейрохірургів. Це відбулося на п‘ятому з’їзді нейрохірургів України, який проходив з 25 до 28 червня в Ужгороді. Подібні з’їзди відбуваються раз на 5 років (відтепер з’їзди збиратимуться кожні 4 роки). «Ужгородський» з’їзд сягнув рекордних показників – у ньому взяли участь понад 350 делегатів з 16 країн світу, у тому числі Президент європейської Асоціації нейрохірургів та голови двох її комітетів. На попередніх 4 з’їздах з Європи не приїжджав ніхто. Наразі ж були присутні провідні європейські нейрохірурги, у тому числі члени так званого тренувального комітету, що об’єднує людей із значним досвідом, вмінням передати свої знання молодому поколінню (у тому числі до тренувального комітету входить В. Смоланка).

«Приємно, що з’їзд проходив у будівлі Ужгородського національного університету, котрий був одним із його співзасновників. Я вдячний за підтримку ректорату, який забезпечив і місце для виставки, і окремі приміщення для секційних занять. Цей з’їзд показав, що все-таки наша українська нейрохірургія за 5 років здійснила крок вперед. Рівень доповідей значно зріс, зокрема, їх наукова наповненість. Це результат багатьох чинників: люди намагаються отримати нові знання, є великий притік молоді, не останнім чинником є і те, що протягом останніх років значно покращилася діагностична база», - каже Володимир Смоланка.

Реклама

Учасники з’їзду відзначали високий рівень його організації, наголошували, що з’їзд був організований справді по-європейськи. Це стосується і структури доповідей і того, як були проведені самі засідання, у тому числі тривали кілька сателітних симпозіумів.

На з’їзді провели вибори нового керівництва. Досі протягом 20 років Президентом Асоціації був академік Національної академії наук та Національної академії медичних наук, професор Юрій Зозуля. Наразі змінилося не тільки керівництво, а, можна сказати, ціле покоління. У середньому вік новообраного керівництва – 50 років – найбільш оптимальний вік для нейрохірургів.

Реклама

Асоціація нейрохірургів України – громадська організація, яка об’єднує фахівців, тобто це і професійне об’єднання, аналог того, що існують у всіх розвинених країнах світу. Асоціація є частиною і європейської, і світової асоціацій. На з’їзді в Ужгороді статут української Асоціації привели у відповідність до європейських норм. А також намітили план роботи.

Основна мета Асоціації, за словами В. Смоланки – забезпечувати прогресивний розвиток нейрохірургії в Україні, розробляючи стратегічні та тактичні напрямки діяльності. Зокрема, все більше значення у медицині отримують так звані стандарти і протоколи лікування. Щоб оцінити роботу спеціаліста, визначити, чи правильно він лікував хворого, існують певні критерії. І саме їх розробляють подібні асоціації, базуючись на серйозних дослідженнях, що проводяться у світі. Відповідно, кожен лікар отримує певну логістику – як поводитися при встановленні того чи іншого діагнозу. Це важливо, бо медицина стає все більш точною наукою і кожен нейрохірург повинен знати ці стандарти та діяти відповідно до них, як у діагностиці, так і в лікуванні.

Асоціація працюватиме і над створенням в Україні спеціалізованих центрів. Вони потрібні з огляду на те, що хворих із надскладною патологією в окремих випадках можуть оперувати тільки одиниці лікарів. Тож потрібно налагодити систему, за якої люди зможуть потрапити саме до того фахівця, який в силі допомогти. До прикладу, В. Смоланка протягом року оперує понад 100 хворих з-за меж Закарпаття. Це люди, яким не могли надати фахову допомогу у їхніх регіонах.

Реклама

Також В. Смоланка розповів, що Асоціація дбатиме про можливість участі українських нейрохірургів у провідних курсах підвищення кваліфікації, що тривають у світі: «З 1996 по 2010 рік частину своєї відпустки я проводив в одній з європейських клінік. Пам’ятаю, як це було важко. Добирався електричками, жив у якихось приміщеннях при лікарнях. Але я розумів, що треба йти далі, треба вчити. Тому і зараз ми розуміємо, що молоді треба допомагати, створювати для них більше умов для навчання і самовдосконалення. Лобіюванням цього питання також займатиметься Асоціація».

Фахівці відзначали, що Закарпатський центр нейрохірургії і неврології набагато краще обладнаний, ніж інші центри в Україні. Утім, двох наявних операційних вже не вистачає, наразі зводять 3 нові, планують розширити і відділення інтенсивної терапії (реанімації), створити інсультний блок. «Очікуємо підвищення якості надання допомоги хворим з інсультом. Хочемо створити таку структуру, яка визнана оптимальною Європейською асоціацією неврологів», - каже В. Смоланка.

Асоціація нейрохірургів України об’єднує майже 800 нейрохірургів у 32 осередках. Структура заснована 26 листопада 1993 р у Києві на І з’їзді нейрохірургів України. На 11-ому Міжнародному Конгресі нейрохірургів, який відбувся в липні 1997 року в м. Амстердамі, Українська асоціація нейрохірургів була прийнята до Європейської асоціації нейрохірургічних товариств та Всесвітньої федерації нейрохірургічних товариств.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно