У Львові презентували доповнене видання путівника "Православні монастирі Закарпаття"
У другий робочий день Фестивалю ЗМІ православних у Львові презентували друге, доповнене видання путівника «Православні монастирі Закарпаття».
ВІДЕО ДНЯУ своєму вступному слові до присутніх медівників України співавтор книги Юрій Данилець зазначив, що видання такого путівника є «актуальним та надзвичайно потрібним, адже завдяки таким проектам кожен бажаючий може не лише ознайомитися з історією та буття обителей єпархії, але й може дізнатися про маршрут поїздки до обителі, прочитати розклад богослужінь, тощо».
Протоієрей Олександр Монич, голова єпархіального Інформаційного відділу Мукачівської єпархії про автора книги і сценариста фільму розповідає: «Це унікальна людина, яка в силу життєвих обставин позбавлена дару бачення цього світу. Людина, яка не бачить той світ, який бачимо ми, бачить його по-іншому. Отець Пімен своє внутрішнє сприйняття цього світу постарався перенести на плівку, щоб його побачили люди вже фізичними очима».
РекламаЯк ми вже раніше повідомляли у 2010 році Видавничий відділ Української Православної Церкви з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України випустив книжку «Православні монастирі Закарпаття. Путівник». Сьогодні путівник виданий вдруге.
Авторами видання є ті ж кандидат історичних наук УжНУ, директор Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна) – Юрій Данилець та ієромонах Пімен (Мацола), благочинний Грушівського монастиря.
РекламаДруге видання значно доповнене. Адже сьогодні на території Закарпатської області діють дві православні єпархії – Мукачівська і Хустська, у підпорядкуванні яких перебувають вже не 35 монастирів (13 і 22 чернечих обителей відповідно, як у 2010 році), а – 40 монастирів (17 і 23 відповідно).
У виданні-путівнику читачам представлена інформація про монастирі Закарпаття. Тут – короткий опис нині діючих монастирів Закарпаття та історія – дата заснування, кількість насельників, ім'я настоятеля (намісника), храми, престольні свята і місцевошановані святині. Всі матеріали супроводжуються яскравими ілюстраціями і підписами до них.
Дуже корисною для прочан буде інформація про місцезнаходження монастирів з описом маршрутів для більш зручного їх відвідування, а також розклад богослужінь.
РекламаУ невеликому виданні-путівнику важко охопити весь фактичний матеріал. Тому дана книга допоможе визначитися з вибором, куди відправитися в паломництво і намітити шлях поїздки.
Книга буде корисною для прочан, керівників і співробітників паломницьких служб, туристів та туроператорів.
Олександр Монич, Мукачівська православна єпархія