Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Здоровий сон – мрія кожного

Здоровий сон – мрія кожного
1. Рекомендується виключити прийом їжі безпосередньо перед сном. За дві години до сну можна приймати тільки легку їжу (овочі, фрукти, кисломолочні продукти). 2. Лягати бажано не пізніше 22-23...

1. Рекомендується виключити прийом їжі безпосередньо перед сном. За дві години до сну можна приймати тільки легку їжу (овочі, фрукти, кисломолочні продукти).

ВІДЕО ДНЯ

2. Лягати бажано не пізніше 22-23 годин. Для нормального нічного сну цілком достатньо 5-6 годин. Самий корисний час для сну - з одинадцяти годин вечора до п'яти годин ранку. У кожному разі сон обов'язково повинен охоплювати час від двох годин ночі до чотирьох годин ранку. У цей час сон найдужчий, потрібно постаратися поспати в цей час хоча б одну годину. Удень спати не рекомендується. При втомі вдень варто виконувати фізичні вправи (зарядку). Особливо небажано спати перед заходом Сонця. Тривалість сну залежить від з'їденого за день: чим менше з'їв, тим менше потрібно сну. Мало сплять довгожителі - не більше 4-6 годин на добу. Небажаний трьох змінний режим роботи, особливо графік, коли зміна міняється щотижня.

3. Спати рекомендується головою на північ (або на схід). Вимога правильної орієнтації тіла в просторі пов'язане з необхідністю узгодження електромагнітних полів. Напрямку руху електромагнітних хвиль земної кори й людини повинні збігатися. Використовуючи цей метод, академік Гельмгольц навіть лікував людей.

Реклама

4. Спати краще на твердій рівній поверхні. На м'яких перинах тіло неминуче прогинається, а це викликає порушення кровопостачання спинного мозку й різних органів, які виявляються затиснутими. Крім того, це приводить до защемлення нервових закінчень, що може несприятливо позначитися на будь-якій частині тіла. Недарма тим, хто переніс травму хребта, і хворим радикулітом лікарі рекомендують спати на зовсім твердому ложі. В ідеалі ліжко (хоча б під матрацом) повинна бути з незабарвлених і не покритих лаком дощок. Але непогано й просто встановити на сітку або іншу основу аркуш фанери.

Зверху можна покласти в 1-2 слої ватяну ковдру чи плед або навіть звичайний ватяний матрац. Здоровим людям краще обходитися без подушки або обмежитися тонкої й досить щільною подушкою. Це підтримує в нормальному стані шийний відділ хребта, поліпшує мозковий кровообіг, сприяє нормалізації внутрічерепного тиску, попереджає утворення зморшок на обличчі й шиї. Однак хворим із серцево-судинною недостатністю й бронхіальною астмою не варто відмовлятися від подушки до лікування основного захворювання, а в періоди загострення можна скористатися й двома-трьома твердими подушками.

Реклама

5. Спати бажано по можливості більш оголеним. Коли холодно, краще накритися зайвою ковдрою.

6. Гірше всього спати увесь час на животі. Найкраще - на боці, перевертаючись кілька разів протягом ночі з одного боку на іншій (перекидання відбувається автоматично), щоб не перевантажувати нирки й інші органи. Можна спати на спині.

7. Нічні протяги дуже шкідливі, вони приведуть до нежиті й застуди. Найкраще відкрити кватирку, але щільно закрити двері. Або залишати відкритим вікно в сусідній кімнаті й не закривати двері. Зниження температури можна не боятися, головне - уникати протягів. У крайньому випадку можна як варто провітрювати спальню перед сном. Щоб уникнути застуди - можна порекомендувати спати в панчохах.

Реклама

8. Сон людини ділиться на цикли, кожний з яких складається з фаз "швидкого" й "повільного" сну різної глибини. Звичайно цикли тривають від 60 до 90 хвилин, причому помічено, що у здорових людей цикл наближається до 60 хвилин. Однак до ранку, особливо при надмірно довгому сні, цикли сильно розтягуються. Одночасно різко підвищується доля "швидкого" сну, під час якого ми й бачимо сновидіння. Для повного відпочинку досить спати 4 своїх біоцикли. Саме стільки сплять багато довгожителів. Однак нормально спати й 6 біоциклів. Дуже важливо не переривати сон під час біоцикла. Якщо розбудити людину в середині одного з таких інтервалів, то він буде почувати себе не відпочилим, розбитим. Тому краще вставати не по будильнику, а по "внутрішніх годинниках". Якщо ж і заводити будильник, то прикидати, щоб на сон доводилося ціле число циклів. В екстремальних умовах можна спати по два біоцикла. Але для багатьох все це здається недосяжною мрією. Одні сплять по 10-11 годин і ніяк не можуть піднятися, інші, навпроти, страждають безсонням.

9. Головне правило для аматорів довгого сну: не залежуйтеся в постелі! Як тільки людина прокинулася (а це може бути й рано в ранці), треба посміхнутися, потягнутися, скинути ковдру й піднятися. А звичайно люди дивляться на годинники: "Ой, ще тільки 5 годин!" і знову лягають. Але користь від такого вилежування досить сумнівна. Якщо почати вставати о 4 або 5 ранку, то з'явиться маса часу для гімнастики, водних процедур, справ по дому. Правда, перших 5-7 днів ранком або вдень буде хотітися спати, але це не справжня потреба, а лише звичка організму. Потім це пройде. Але протягом дня бажано кілька разів проводити розслаблення.

10. Перед сном рекомендується звільниться від збудливих для нервової системи переживань дня, що минув, проробити споглядання, настроїться на повноцінний сон, що дає відпочинок і відновлення сил усього організму. Відомий мудрий афоризм: "Спокійна совість - це краще снодійне". Щоб прискорити самовдосконалення, людина обов'язково повинна перед сном проаналізувати всі свої думки, слова й дії, що мали місце протягом прожитого дня.

Подивитися які закони були порушені й т.д. Самоаналіз можна проводити в будь-якому стані, але найкраще - лежачи на спині з витягнутими ногами й руками, зверненими долонями нагору так, щоб м'язи всього тіла були розслаблені. У такому положенні для життєдіяльності м'язів потрібне мінімальна кількість енергії, а тому, більша її кількість надходить для роботи мозку. При сильній утомі ніг краще прийняти позу лежачи на спині із зігнутими й притиснутими до грудей ногами. Така поза сприяє відпочинку вен ніг, полегшує кровообіг і роботу серця.

Джерело: PMG.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно