Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 300 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 11 700+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 300+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 18 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Китайська корпорація розглядає можливість створення підприємства на базі ужгородського "Турбогазу"

Китайська корпорація розглядає можливість створення підприємства на базі ужгородського "Турбогазу"

Китайська корпорація розглядає можливість створення підприємства на базі ужгородського "Турбогазу"

Сьогодні, 24 липня голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс зустрівся з президентом  «Корпорації нової енергії Лотосленд» Китайської Народної Республіки Сюн Цзянем.

ВІДЕО ДНЯ

Мета приїзду в наш край – налагодження співпраці. На сьогодні в області зареєстровано 3 підприємства з іноземними інвестиціями китайського походження. Загальна сума інвестицій, що надійшли з Китаю, за весь період інвестиційної діяльності становить майже 0,1 млн. дол. США або 0,02% (від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій).

У зустрічі взяли участь перший заступник голови облради Йосип Борто, завідувач кафедри прикладної фізики фізичного факультету ДВНЗ « УжНУ», професор, доктор фізико-матемачних наук Іван Небола, виконавчий директор  Благодійного фонду «Надія у мистецтві»  Юрій Стрижко та ін.

Реклама

Михайло Рівіс подякував за приїзд у наш край та зазначив, що Китай для України є важливим партнером і ефективно співпрацює у багатьох ґалузях. Закарпаття також  зацікавлене у співробітництві.

Сюн Цзянь подякував очільнику облради за прийом, поділився теплими враженнями про наш край, що вразив багатством ресурсів, унікальним географічним положенням, близькістю кордонів.  Та  зазначив, що відвідати наш край рекомендувало Посольство КНР в Україні з пропозицією налагодження співпраці.

Реклама

– Ми дуже зацікавлені у співпраці із Закарпаттям, – сказав Сюн Цзянь. – У нас  успішно розвиваються нові енергозберігаючі напрямки – сонячні електростанції, геотермальні та водневі. І ми готові обговорити співпрацю за цими напрямками, а також питання створення відповідного українсько-китайського підприємства на базі Ужгородського заводу «Турбогаз».

Китайські гості також детально розповіли про Корпорацію нової енергії Лотосленд, яка використовує геотермальну енергію та інші нові енергетичні технології для надання енергозберігаючих послуг для нових і старих будівель, включаючи встановлення, консалтинг, дослідження та розробку, продаж, установку та сервісне обслуговування. Компанія зареєстрована в Шанхаї державного рівня розвитку району Цаочжин.

Йшлося і про те,  що в місті Шанхай є штаб-квартира потужної світової Шанхайської організації з питань співпраці, яка після приєднання Індії торік, має загальний рівень внутрішнього валового продукту  20,09 % від світового, а п’ятирічний рівень  взаємних інвестицій складає 100 млрд дол США. Розповіли і про те, що в Китаї нині успішно розвивається і такий напрямок як виробництво водневих котлів, чим займається цілий ряд китайський промислових підприємств .

Реклама

– Ми постійно шукаємо можливостей економії бюджетних коштів, у т.ч і в галузі переобладнання  діючих котелень у бюджетних установах краю, що досі на природному газі. І зацікавлені розвивати «теплову» інфраструктуру в дитсадках і школах та підтримувати ті проекти,  які дадуть нам економію коштів на ці цілі. Та правда в тому, що в місцевих бюджетах фінансових ресурсів на такі великі проекти нема, однак якщо буде зацікавленість у місцевого бізнесу, то йтимемо такому співробітництву назустріч, – наголосив Михайло Рівіс, додавши, що Закарпатська область  – одна з перших відмовилась від неекономного централізованого опалення і стабільно скорочує обсяги споживання газу та шукає альтернативні види тепла від біогазу до сонячної енергетики.

 – Сьогодні, як на мене, однією з перспективних можливостей  є встановлення теплових насосів «повітря-повітря». Оскільки основний об’єм береться з вулиці і атмосфери та є економним і екологічно чистим, – мовив М.Рівіс.  Його підтримав Йосип Борто та наголосив, що запропоновані технології – нові і прогресивні. 

– Ми дякуємо за цікавість до нашого краю та бажання співпрацювати. Нас справді цікавлять перспективні ідеї. Усі ці напрямки є сучасними, окремі успішно зреалізовано у Європейських країнах. Зокрема, сонячна – як нескінченна, ефективна та довговічна. Однак щодо інших, зокрема, водневих, які пропонує Китай, є питання.  Веду мову до того, що як мене, так і інших жителів краю треба переконати у безпечності технологій, економічній вигоді та інвестиційній привабливості.

– У будь-якому випадку ми йдемо на модернізацію шкіл і дитсадків за рахунок інвестиційної складової, яка з вашого боку виглядає привабливою. То ж будемо її вивчати, радитись усім депутатським корпусом, – підсумував М.Рівіс.

 Китайські гості подякували ще раз за прийом, висловили сподівання, що дружні відносини будуть міцнішати, а рівень економічних контактів підвищуватиметься.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно