Серйозні зміни в Трудовому кодексі: що чекає на українців

Кабінет міністрів підготував зміни до трудового законодавства, яке не змінювалося майже 50 років. Урядовий законопроєкт "Про працю" внесли до парламенту напередодні нового року.
ВІДЕО ДНЯУ ньому чимало нововведень, головне – трудові договори, на яких будуватимуться відносини між працівниками і роботодавцями. Прописуватимуть усе: від посадових обов’язків до оплати праці і причин для звільнення.
Про звільнення
У профільному міністерстві запевняють, що роботодавці не зможуть вже взяти людину на одну зарплату, а решту суми віддавати в конверті. Щоправда, звільняти українців зможуть день у день. За таке рішення роботодавці сплачуватимуть компенсацію.
Реклама"Якщо людину звільняють, то мають заплатити від місячної до шестимісячної зарплати, ту, яка в контракті", – зазначив міністр економіки України Тимофій Милованов. Крім цього, закон чітко визначає межі випробувального терміну – не більше трьох місяців. Тож роботодавці не зловживатимуть.
РекламаПро кількість робочих годин та відпустку
Чинний трудовий кодекс забороняє українцям працювати більше ніж 40 годин на тиждень. За новим – зможуть стільки, скільки забажають. За понаднормові роботи платитимуть більше, ніж за ставку – на 20%.
В українців, каже Милованов, з’явиться більше свободи – тривалість відпустки за власний рахунок збільшується вдвічі. "24 дні, як і було, платної відпустки, але додатково людина може взяти ще 30 днів робочих. Тепер має право це зробити", – зазначив Милованов.
Про договори з фрілансерами
Новий закон легалізує гнучкий графік роботи – можна буде працювати вдома. Для фрілансерів введуть трудові договори. "Фрілансери буває одночасно працюють на декілька компаній і це є нормально. Треба на законодавчому рівні визначити, що можна робити різні роботи в різні години. Зараз через те, що в законодавстві цього немає, хочуть і оплатити якось неофіційно", – сказав колишній директор з персоналу Віталій Лисий.
РекламаПро людей з інвалідністю та матерів
Нове законодавство захищатиме людей з інвалідністю. Вони зможуть легально працювати віддалено. Під захистом будуть і матері – збережуть робоче місце на час догляду за дитиною і за бажання працюватимуть за гнучким графіком.
Рабським, кажуть у міністерстві, нове законодавство про працю називають не заслужено. І запевняють, що скоро українці переконаються у зворотному.