Серйозні зміни в Трудовому кодексі: що чекає на українців

Життя  1 березня 2020 року, 08:33 2952

Кабінет міністрів підготував зміни до трудового законодавства, яке не змінювалося майже 50 років. Урядовий законопроєкт "Про працю" внесли до парламенту напередодні нового року.

У ньому чимало нововведень, головне – трудові договори, на яких будуватимуться відносини між працівниками і роботодавцями. Прописуватимуть усе: від посадових обов’язків до оплати праці і причин для звільнення.

Про звільнення

У профільному міністерстві запевняють, що роботодавці не зможуть вже взяти людину на одну зарплату, а решту суми віддавати в конверті. Щоправда, звільняти українців зможуть день у день. За таке рішення роботодавці сплачуватимуть компенсацію. 

Loading...

Читайте також:  Робота за кордоном для українців по безвізу. Як працювати в Польщі та Чехії по біометричному паспорту?

"Якщо людину звільняють, то мають заплатити від місячної до шестимісячної зарплати, ту, яка в контракті", – зазначив міністр економіки України Тимофій Милованов. Крім цього, закон чітко визначає межі випробувального терміну – не більше трьох місяців. Тож роботодавці не зловживатимуть. 

Про кількість робочих годин та відпустку

Чинний трудовий кодекс забороняє українцям працювати більше ніж 40 годин на тиждень. За новим – зможуть стільки, скільки забажають. За понаднормові роботи платитимуть більше, ніж за ставку – на 20%.

В українців, каже Милованов, з’явиться більше свободи – тривалість відпустки за власний рахунок збільшується вдвічі. "24 дні, як і було, платної відпустки, але додатково людина може взяти ще 30 днів робочих. Тепер має право це зробити", – зазначив Милованов.

Про договори з фрілансерами

Новий закон легалізує гнучкий графік роботи – можна буде працювати вдома. Для фрілансерів введуть трудові договори. "Фрілансери буває одночасно працюють на декілька компаній і це є нормально. Треба на законодавчому рівні визначити, що можна робити різні роботи в різні години. Зараз через те, що в законодавстві цього немає, хочуть і оплатити якось неофіційно", – сказав колишній директор з персоналу Віталій Лисий.

Читайте також:  Зарплата 25 тисяч гривень і вище: робота в Закарпатті, за яку платять найбільше

Про людей з інвалідністю та матерів

Нове законодавство захищатиме людей з інвалідністю. Вони зможуть легально працювати віддалено. Під захистом будуть і матері – збережуть робоче місце на час догляду за дитиною і за бажання працюватимуть за гнучким графіком. 

Рабським, кажуть у міністерстві, нове законодавство про працю називають не заслужено. І запевняють, що скоро українці переконаються у зворотному.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0