Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Страсний тиждень: що можна і не можна робити в останні дні перед Великоднем

Страсний тиждень: що можна і не можна робити в останні дні перед Великоднем

Страсний тиждень: що можна і не можна робити в останні дні перед Великоднем

Страсний тиждень – останні дні перед Великоднем. У ці дні віруючі згадують шлях страждань і хресної смерті Спасителя, щоб потім з радістю відсвяткувати Його Світле Воскресіння. Що можна, а що не можна робити під час Страсного тижня – читайте далі.

ВІДЕО ДНЯ

Страсний тиждень 2020 (або Страсна седмиця) розпочнеться 13 квітня і триватиме до Великодня. В останній день Cедмиці – 19 квітня – православні відзначають світле свято Великдень.

Слово "страсти" в перекладі зі старослов’янської означає "муки", "страждання". Тому християни в ці дні дотримуються найсуворішого посту, не танцюють, не співають. Але багато моляться і готуються до Великого свята.

Реклама
Читайте також:
Розклад Богослужінь у Вербну неділю, Страсний тиждень та Пасху в храмах Мукачева та Ужгорода

Страсний тиждень: що можна і не можна робити в ці дні

Реклама

Головним в ці дні вважається – більше молитися, щиро каятися, надавати допомогу близьким, а розваги і повсякденне суєту залишити на потім. Це допоможе підготувати душу до зустрічі Світлого Великодня і зрадіти з чистими думками і серцем.

Під час Страсного тижня потрібно дотримуватись Великого посту, який закінчується на Великдень. У понеділок можна їсти сирі овочі та фрукти, а також хліб, мед і горіхи. Рекомендується їсти один раз на добу – ввечері. У вівторок так само як і в попередній день, дозволено сирі фрукти та овочі, мед, горіхи та хліб. Бажано їсти лише ввечері. У середу можна також їсти хліб, овочі та фрукти, холодну сиру їжу без олії. У четвер дозволяється їсти гарячу рослинну їжу з олією двічі на день. У п’ятницю потрібно взагалі утриматися від прийому їжі. У суботу можна один раз на день поїсти гарячої рослинної їжі, але без олії. А вже у неділю, 19 квітня, на Великдень, знімаються всі обмеження на прийом їжі.

Кожен день Страсної седмиці – великий і святий. У всіх церквах здійснюються особливі служби.

Реклама
Читайте також:
Календар свят на квітень 2020 року: що і коли святкуватимемо

Понеділок, вівторок і середа Страсного тижня присвячені останнім бесідам Христа з учнями і народом. А в четвер починається читання Страстей Христових, щоб люди згадали та вшанували Його страждання.

У Великий понеділок (13 квітня) – потрібно закінчити всі роботи по дому: відремонтувати, пофарбувати, прибрати. У Великий вівторок (14 квітня) потрібно закінчити всю роботу, яка пов’язана з одягом – прання, прасування тощо. У Велику середу (15 квітня) з дому виносять останнє сміття. Також починають готувати яйця до фарбування, запасаючись усім необхідним.

У Чистий четвер (16 квітня) прийнято купатися до сходу сонця. У церквах запалюють свічки, які потрібно зберегти і принести додому, так як така свічка буде захищати будинок від пожежі протягом всього року. Також в цей день починають пекти паску.

У Страсну п’ятницю (17 квітня) не можна нічого робити по дому, а також співати, танцювати і навіть просто слухати музику. На згадку про муки Христа забороняється їсти до того моменту, як увечері в церкві під час богослужінь винесуть Плащаницю.

У Велику суботу (18 квітня) готують все для святкового столу, а також продовжують фарбувати яйця.

Закінчується Страсний тиждень Великим Воскресінням – Великоднем. В цей день закінчується Великий піст.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно