Фестиваль демократії або як естонці собі місцеву владу обирають

Політика  27 жовтня 2021 року, 13:17 Іван Гарагонич 585 ФОТО

25 жовтня 2020 року в Україні пройшли чергові вибори до органів місцевого самоврядування. Рівно через рік доля так розпорядилась, що в рамках навчального візиту, організованого Українським кризовим медіа-центром та Естонським центром міжнародного розвитку, вдалось на власні очі побачити хід голосування та підбиття підсумків в Естонії.

Як людина, яка активно висвітлювала період підготовки до виборів в Україні, було цікаво порівняти наскільки ж відрізняються ці процеси в двох країнах, які мають спільне радянське минуле. Варто одразу визнати, що особисто для мене ця різниця колосальна, сказав би навіть, що нас розділяє прірва. Але про все по порядку…

Вибори в Естонії

Перша суттєва відмінність, яка одразу кидається в очі, – це славнозвісне естонське електронне голосування. Держава пропонує громадянину не йти на дільниці, а у зручний для себе спосіб за допомогою комп’ютера проголосувати за того, чи іншого кандидати. Тобто Естонія стала однією із першопрохідців у Європі по цій можливості.

Читайте також:  Міський голова одного з міст Закарпаття отримує найбільшу зарплату серед мерів України: розслідування програми "Гроші"

Вже 16 років громадяни голосують у такий спосіб. Від виборів до виборів кількість людей, які обирають цей варіант голосування, лише зростає. Приміром, при цьогорічній явці на виборах в 54,8% (або 588 867 виборців), 39,6% (275 587 виборців) скористалися саме електронним голосуванням. Голосувати через Інтернет можна по декілька разів, але зарахується лише останнє голосування. 

Естонці голосують у торговому центрі

Виборчі дільниці в Естонії розміщуються не лише садочках, школах чи будинках культури, але й в торгових центрах чи навіть в тимчасово розвернутих для цього наметах на центральних площах. Ви йдете на шопінг і при цьому можете віддати свій голос. Отримати бюлетень зможете навіть якщо забули паспорт вдома. Водійського посвідчення чи будь-якого іншого документу, що дозволить ідентифікувати особу, буде достатньо.

У центрі міста тимчасово розгорнули намет для голосування

Загалом, відмінностей у процесі голосування дуже багато. До того ж, в Естонії на виборчих дільницях після завершення голосування ви не побачите жодних спостерігачів чи кандидатів. Чому? Читайте в свіжому випуску газети "Панорама" №36 (10156) від 28 жовтня 2021 року.

Нагадаємо, уродженець Закарпаття може стати новим міністром екології.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0