Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 300 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 11 700+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 300+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 18 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Русини Мукачівщини вірять Вячеславу Шутку

Русини Мукачівщини вірять Вячеславу Шутку
«Відповідь на питання визнання національності «русин» має дати перепис населення», – таке переконання висловив у своєму виступі перед русинською громадою кандидат у народні депутати України від...

«Відповідь на питання визнання національності «русин» має дати перепис населення», – таке переконання висловив у своєму виступі перед русинською громадою кандидат у народні депутати України від Партії регіонів по виборчому округу №69 Вячеслав Шутко.

ВІДЕО ДНЯ

У селі Ракошино Мукачівського району, де, власне, відбулася зустріч представників осередків крайового Товариства підкарпатських русинів Мукачівщини з В.Шутком, піднімалися найболючіші для організації питання.

Найголовнішим для русинської громади є її визнання на державному рівні. «Усі країни, де проживають русини, уже визнали їх, як окрему націю, – розповів заступник голови Світової Ради русинів Микола Бобинець, який також відвідав захід. – Депутати Верховної Ради, вихідці з Закарпаття, завжди перед виборами обіцяли нам, що допоможуть у цьому. Але ми вкотре переконалися, що це тільки порожні балачки. Сьогоднішня влада на чолі з Президентом оголосила про євроінтеграційну політику, тож маємо сподівання, що на нас нарешті звернуть увагу. Батько Вячеслава Ласловича є русином, і ми віримо, що він відстоюватиме русинське питання».

Реклама

Торкалися на зібранні і соціальних проблем, зокрема, питання працевлаштування, адже русини здавна є роботящими людьми, та знайти достойну роботу у себе вдома дуже непросто, тому більшість мусить їхати за кордон на заробітки.

«Проблема робочих місць тісно пов’язана з питанням привабливого інвестиційного клімату, – переконаний Вячеслав Ласлович. – І ця проблема не тільки у складній податковій політиці, і й у адміністративному тиску. Чому в Мукачеві не відкриваються різні супермаркети? Тому що коли приходять до нас представники інших торгових марок, для них дорога сюди закрита. І це стосується усіх напрямків бізнесу, яким цікавиться лише одна сім’я. А якби на Закарпаття зайшов інвестор, у нас би почала розбудовуватися інфраструктура, почала би збільшуватися середня зарплата по регіону, бо не вистачало би робочих рук. Поки у краї не створиться більшість з нашої політичної сили, на якість зміни чекати не доводиться – жодна інша партія не в змозі протистояти цій корумпованій системі».

Реклама

Турбує представників русинських організацій і неконтрольована вирубка лісів, яка має місце у нашому краї: «На нашу думку, до 60% лісів на Закарпатті вирубуються безконтрольно, на їх місці нічого не садиться, все заростає дикорослим чагарником».

«Я з сім’єю обійшов практично усі гори на Закарпатті, – розповів Вячеслав Шутко. – Нещодавно я поїхав на Свалявщину, на одне місце, куди ми ходимо вже 22 роки. Коли ми вийшли на гору, у мене просто відібрало мову – замість лісу я побачив поле пеньків. На жаль, зараз Україна, зокрема Закарпаття, стала сировинним придатком деревообробної галузі. Мусимо констатувати, що ліс безконтрольно рубається і вивозиться за кордон. Це при тому, що у нашому краї ще 20 років тому працювало 14 деревообробних комбінатів. Наші меблі постачались на територію усього Радянського Союзу. Тут ми нічого кардинально змінити не зможемо, поки не почнемо міняти з себе. Якщо ми продовжуватимемо заради легкої копійки знищувати свій край, не думаючи про те, що ми залишаємо своїм дітям, ніяка державна політика не вплине на стан речей. Звичайно, контроль за лісонасадженнями, їх прорідженням та відновленням треба робити жорсткішим, але він не вирішить проблему радикально. Повернуся до сказаного, ми би могли залучити у деревопереробну промисловість інвесторів, і навіть маємо успішний приклад, це – Мукачівська лижна фабрика. Коли сюди прийшов потужний інвестор, підприємство стало і найкращим роботодавцем, і найкращим платником податків».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно