Як заточити кухонний ніж вдома так, щоб він різав продукти, а не чавив їх
Всім знайомі випадки, коли затуплений ніж скоріше чавить продукти, ніж нарізає їх. Розповідаємо практичний спосіб, як заточити ніж в домашніх умовах, щоб він був гострим.
Відрізати скибку хліба, порізати на шматки овочі та фрукти, здійснити шаткування зелені… Для цього та багатьох інших процесів на кухні потрібен гострий ніж.
ВІДЕО ДНЯГострим ножем зручніше працювати та і вся робота йде швидше. Очевидно, кожен стикався на кухні з такою ситуацією, коли намагався порізати стиглий помідор, а він під натиском ножа розчавився. Таке трапляється, коли ніж затуплений і доводиться робити більший натиск, щоб розрізати продукт.
Перш ніж розпочати радити, звертаємо увагу на той факт, що метод заточування залежить від типу кухонних ножів. Колись майже всі ножі мали металеве лезо, але останнім часом дуже популярними стали так звані керамічні ножі.
РекламаЯк заточити керамічний ніж
Перше правило — будьте дуже обережними, адже керамічні ножі є доволі крихкими. Якщо ви сильно на них натиснете під час точіння, то вони просто зламаються.
РекламаНайлегше нагострити ніж можна спеціальним напильником (він має назву мусат) з циліндричною формою. Вони якраз створені спеціально для керамічних ножів та мають дрібну структуровану поверхню.
Метод дуже простий: просто проводьте ножем від основи леза до кінчика (потрібно орієнтовно по 5-7 проведень з кожної сторони).
РекламаМожна нагострити ніж ще і на спеціальному точильному камені. Він так само має дрібну структуру, щоб гострити, а не відламувати частинки кераміки.
Як заточити ніж із металевим лезом
Ситуація аналогічна із керамічним — можна це зробити за допомогою точильного каменя або мусату. Відрізняються вони більш грубою структурою поверхні, призначеною для гострення саме металевих лез.
Стандартні кухонні ножі заточують під кутом 30-35°.
Спеціальна точилка
Останнім часом досить популярними є так звані точилки. Вони є універсальними, адже мають відразу кілька видів каменів для точіння: з алмазним напиленням для керамічних ножів, окремо для заточування ножів зі сталі й для доведення (полірування ножа до дзеркального блиску).
Є й електронний вигляд точилки, де можна просто проводити лезом по спеціальному отвору, а точилка сама знімає шах металу чи кераміки. Втім, такі точилки є недешевим задоволенням.
Також цікавим буде прочитати, як вивести мурах, якщо вони завелись у будинку.