Як варити сливовий леквар вдома — найпростіший рецепт
Як готується сливовий леквар та його рецепт передається з покоління в покоління. Загалом він дуже простий, але має одну особливість.
Сливовий леквар традиційно готують в Закарпатській області. Оригінальний рецепт передбачає багатогодинне варіння на відкритому вогнищі у великому казані з постійним помішуванням. Не всі мають змогу зварити його за автентичним рецептом, тому ми його трохи «одомашнили».
ВІДЕО ДНЯДля того, щоб всі зрозуміли, леквар — це такий собі джем зі слив, дуже густий та темний. Варять його без додавання цукру (або з мінімальною його кількістю для любителів солодкого). Це дозволяє зберегти натуральний смак слив та зробити його кориснішим.
Отже, які ж інгредієнти нам знадобляться? Список надзвичайно короткий:
- сливи — 2-3 кг,
- бажано обійтись без цукру, але для смаку можна додати 200-300 грамів.
Рецепт, як зварити леквар вдома
- Ретельно вимийте сливи та видаліть кісточки. Можна їх розрізати на половинки або четвертинки — так вони швидше зваряться.
- Покладіть підготовлені сливи у більшу каструлю з товстим дном. На початку, на невеликому вогні, сливи будуть пускати сік. Доведіть до кипіння та зменшіть вогонь. Доволі часто вам доведеться помішувати, щоб леквар не пригорів.
- Коли сливи почнуть розварюватися, додайте цукор. Регулюйте кількість цукру за своїм смаком, пробуючи час від часу.
- Терпіння і ще раз терпіння. Варіть леквар на повільному вогні до 4 годин (а краще у 2 підходи по 4 години), періодично помішуючи.
Коли леквар досягне потрібної консистенції — густої, насиченої та ароматної — зніміть його з вогню. Розфасуйте його ще гарячим по стерилізованих банках, закрийте кришками та переверніть догори дном до повного охолодження.
Сливовий леквар чудово зберігається у темному та прохолодному місці.
РекламаНагадаємо, нещодавно у Мукачеві варили «Леквар перемоги».