У кімнаті буде на 2-3 градуси тепліше: 4 прості дії, які збережуть тепло в оселі
У період холодів важливо не тільки нагріти помешкання, а й втримати тепло всередині. Є кілька актуальних порад, які дадуть змогу підвищити температуру у квартирі чи будинку на кілька градусів.
Цієї зими питання енергозбереження стає надзвичайно актуальним, особливо в умовах підвищених тарифів на енергоресурси та потенційних відключень електроенергії.
ВІДЕО ДНЯЩоб зберегти тепло у своєму житлі та мінімізувати витрати на опалення, важливо застосувати кілька простих, але ефективних методів.
Реклама4 дієвих способи зберегти тепло в оселі
Утеплення вікон
Зашторте вікна жалюзями або короткими шторами. Через вікна в зимовий період втрачається до 30% тепла. Штори зі щільної тканини, особливо якщо вони закривають всю поверхню вікна, можуть значно зменшити ці втрати.
Заклейте щілини у вікнах, якщо вони є. Для цього можна використовувати ущільнювачі зі скотчу чи поролону. Герметизація щілин дозволяє підвищити температуру у приміщенні на 2-3°C, оскільки тепле повітря не виходитиме назовні.
РекламаДвері
Тепло може виходити через погано ізольовані двері. Використовуйте утеплювачі для дверей або спеціальні пороги, що перешкоджають виходу повітря. Для додаткового захисту від протягів можна встановити ущільнювачі між рамою дверей та полотном.
Загалом щільно закривайте міжкімнатні двері. Це допоможе утримати тепло в опалюваних приміщеннях. Особливо це важливо для кімнат, які використовуються найчастіше.
Батарея та радіатори
Звільніть простір біля радіаторів опалення. Меблі або довгі штори, що блокують батареї, можуть зменшити ефективність опалення на 10-20%. Тепло повинно вільно циркулювати по кімнаті. Розташування меблів хоча б на 15-20 см від радіаторів сприятиме кращій тепловіддачі.
РекламаЗагалом відкриті радіатори забезпечують кращу циркуляцію тепла в приміщенні.
Правильна вентиляція та вологість
Важливо також контролювати вологість у приміщенні. Занадто волога атмосфера може сприяти утворенню конденсату, який охолоджує приміщення. Регулярно провітрюйте кімнати, але робіть це короткими інтенсивними перервами (5-10 хвилин) замість тривалого відкриття вікон, щоб уникнути зайвих втрат тепла.
Раніше видання розповідало, як утеплити будинок без обігрівача.