Чим підживити томати після висадки у відкритий ґрунт

Перші дні після пересадки розсади томатів на постійне місце мають вирішальне значення для подальшого росту та формування майбутнього врожаю.
Одним із головних чинників ефективного укорінення є правильне підживлення, яке стимулює розвиток кореневої системи та забезпечує молоді томати необхідними поживними речовинами. Особливо це актуально для високорослих сортів, які потребують додаткової уваги.
ВІДЕО ДНЯФахівці наголошують, що при пересаджуванні варто використовувати спеціальні засоби для укорінення.
Якщо помітно, що коріння не росте, застосування таких стимуляторів потрібно повторити. Сильна коренева система на старті розвитку забезпечує міцне здоров’я рослини і добрий врожай у майбутньому.
РекламаДля першого підживлення досвідчені городники, зокрема автори каналу «Наша дача», радять використовувати кальцієву селітру. Це добриво має цілу низку переваг. Насамперед у його складі є 15% азоту, який сприяє зміцненню стебел, роблячи їх витривалішими, але водночас не провокує надмірний ріст зеленої маси, як це часто буває з аміачною селітрою.
РекламаОкрім азоту, кальцієва селітра містить значну кількість кальцію — 26%. Цей елемент зміцнює клітини рослини, підвищує її стійкість до стресових умов і допомагає краще засвоювати інші поживні речовини, зокрема азот і калій.
Щоб приготувати розчин для підживлення, потрібно розчинити приблизно 12 грамів кальцієвої селітри в 12 літрах води. Це орієнтовно одна столова ложка без гірки. Перед внесенням добрива кожну рослину слід полити літром звичайної води, а потім додати ще пів літра розчину з кальцієвою селітрою.
Раніше видання розповідало, чим поливати розсаду помідорів у травні.