Коли потрібно викопувати часник: зверніть увагу на 2 головні ознаки

Важливо підібрати оптимальний час, коли потрібно викопувати часник. Хоча це і невибаглива рослина, але для кращого зберігання варто його зібрати після появи цих 2 ознак.
Є дві чіткі ознаки, які показують можливість збору озимого часнику. Вони свідчать, що овоч повністю дозрів і вже готовий до збору. Наголошуємо, що це стосується озимого, тобто того часнику, який був висаджений восени минулого року.
ВІДЕО ДНЯПерша ознака пов’язана з пір’ям, друга — з корінням. Тільки коли вони обидві співпали, то можна ставати до роботи. Інакше варто почекати, адже головки ще не дозріли і є ймовірність їх підгнивання.
РекламаДві ознаки, коли викопувати озимий часник
- Перша — на «стрілках» з’являється насіннєва коробка. Як тільки вона починає «лопати», то урожай готовий до збору. Зазвичай в цей час нижче «пір’я» вже висохло, а верхні стебла сильно пожовтіли.
- Друга — зріле коріння. Варто викопати 2-3 головки з різних місць грядки й глянути на коріння. Якщо воно світло-сіре, то овоч достиглий.
Що зробити, щоб часник довго зберігався
Щоб часник довго зберігався, варто знати правила його збору. Найперше, варто за 7-10 днів до викопування припинити полив, якщо такий ще ведеться. Збирати варто у суху погоду, щоб його лушпиння було якомога чистішим від ґрунту.
РекламаДалі часник варто поставити висихати. В жодному разі не відправляйте його мокрим у погріб, оскільки він точно зіпсується, стане м’яким та не надто ароматним.
Дуже часто у старих українських фільмах можна побачити, що за допомогою сухих стебел плетуть косу та підвішують часник для зберігання (на горищі або в коморі). Насправді це неспроста, адже він ідеально зберігається у сухому приміщенні при гарній вентиляції. Це дуже давня українська традиція зберігання часнику.
Раніше видання розповідало про підживлення рослини, щоб головки овочу росли більші за кулак.