Якщо купуєте у супермаркеті масло: для українців озвучили попередження
Купити масло, щоб воно було якісним та свіжим, не так то і просто. Річ у тім, що можна нерідко натрапити на спред або ж підробку. Держпродспоживслужба розповіла, на що звернути увагу, якщо купуєте цей продукт у супермаркеті.
Справжнє вершкове масло рекомендовано вживати практично щодня. Адже воно містить необхідні організму вітаміни A, E, B, D та інші. Всі вони зміцнюють імунну систему, покращують зір, стан волосся шкіри та нігтів. А ще споживання якісного масла дає необхідну організму енергію.
Коли людина підходить до прилавка або ж холодильника у магазині, то може розгубитися у різноманітті пропозицій. Виробників з кожним роком стає все більше і дуже важливо орієнтуватись у критеріях якості, щоб вибрати саме масло, а не спред.
Згідно з державним стандартом у складі вершкового масла повинен бути виключно молочний жир. Якщо у рецептурі використані жири рослинного походження, то це вже повинно насторожити.
Як вибрати якісне мало
Існують кілька критеріїв справжнього масла:
- колір — він має бути однорідним по всій поверхні й не занадто жовтим,
- на продукті допускаються поодинокі крапельки вологи, але не більше,
- звертайте увагу на пакування — якщо обгортка деформована, то є висока ймовірність його розморозки (тобто, масло вже пролежало деякий час при плюсовій температурі, але його повторно заморозили).
Відкрити й скуштувати продукт у супермаркеті не вийде. Тому другий етап перевірки проведіть вдома. Ніколи не купуйте повторно мало виробника, якщо у вас виникли сумніви щодо його якості після другої перевірки.
Отож, вдома зверніть увагу:
- коли нарізаєте заморожене масло, то воно не повинно розсипатись (кришитись),
- зверніть увагу, як масло тане при кімнатній температурі — якщо при цьому виділяється чимало води, то це не масло, а маргарин,
- наявність рослинних жирів у продукті можна перевірити таким чином: поставте його у теплу воду — якщо воно тане рівномірно, то воно справжнє, якщо розсипалося на дрібні шматки, то під час виготовлення у продукт додали рослинні жири.
До речі, нещодавно в Україні було обмежено використання пальмової олії у харчових продуктах.