Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Адвокатура та її самоврядність

Сильна адвокатура є невід’ємною складовою будь-якого демократичного суспільства.

Вчора повернувся з позачергового засідання Ради адвокатів України, на яке був запрошений. В порядку денному було ряд важливих питань. Серед них питання роботи спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування. Дане питання наразі викликало жваву дискусію серед членів РАУ.

Нагадаю, що РАУ 23 квітня створила комісію з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування міста Києва, зокрема, роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії м. Києва (зареєстрована як ГО Київська міська КДКА) через відсутність у неї належного статусу юридичної особи органу адвокатського самоврядування.

Крім того, після ряду виступів і пропозицій, в тому числі мого від Закарпаття, Рада адвокатів України прийняла рішення звернутися до Президента України з категоричною заявою про необхідність підготовки проекту змін в Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з врахуванням позиції адвокатури  та активній участі адвокатів.

В іншому випадку адвокати залишають за собою право проведення публічних акцій для привернення уваги до проблеми руйнування адвокатури. Таке рішення було прийнято за результатами обговорення проекту змін в Закон, розроблений в рамках Ради по питанням судової реформи.

Потрібно зазначити, що позиція Ради адвокатів Закарпаття, викладена в прийнятому нею зверненні, яке я оприлюднив на засідання Ради адвокатів України, була однозначною і категоричною. Адвокати Закарпаття вважають, що зазначений проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» потребує змін та уточнень, детального пропрацювання за умов системного підходу та розуміння реалізації на практиці тих чи інших його положень. Вважаємо, що деякі норми цього Закону не лише не покращать стан справ в адвокатурі України, а навпаки його погіршать, оскільки несуть вочевидь загрозливий характер для ефективного функціонування всієї системи адвокатського самоврядування на Україні на принципах незалежності та самоврядності та обрання в її керівні органи в справді демократичний спосіб.

Сильна адвокатура є невід’ємною складовою будь-якого демократичного суспільства, європейських цінностей та європейського бачення моделі функціонування будь-якої правової держави.

ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН ПОТРІБНО ВЖИТИ ВСІХ РІШУЧИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ НЕДОПУЩЕННЯ ПОВНОГО РОЗВАЛУ СИСТЕМИ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ ТА ЇЇ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК СПРАВДІ НЕЗАЛЕЖНОГО ТА ЕФЕКТИВНОГО ПРАВОЗАХИСНОГО ІНСТИТУТУ.