Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Українцям розповіли, чи чекати дефіциту гречки

Українцям розповіли, чи чекати дефіциту гречки

Україна б’є рекорди зі збору гречки. Станом на 23 жовтня аграрії вже намолотили 107 тис. тонн гречаної крупи – за загального прогнозу в 100 тис. тонн. Водночас збір врожаю завершено всього в 15 областях. А отже, загальний показник буде ще вищим.

ВІДЕО ДНЯ

У Міністерстві аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики) сподіваються, що загалом вдасться зібрати понад 110 тис. тонн гречки. До того ж там повідомляють, що наразі найвищу врожайність зафіксовано у Вінницькій області – 15,9 ц/га.

"Тих, хто спекулює на темі продовольчої безпеки та залякує українців, закликаю дивитися на конкретні цифри: зерном та гречкою ми забезпечені сповна", – оцінив врожайність глава Мінагрополітики Роман Лещенко.

Реклама

Читайте також:  Нова ціна на цукор: експерт прогнозує зміну вартості

Субсидії виробникам гречки

Раніше Мінагрополітики запустило програму держпідтримки виробництва гречки. Завдяки їй, за словами міністра, аграрії отримують до 5 тис. грн субсидії на гектар оброблюваних "гречаних" угідь.

Реклама

Також він запевнив: високі показники врожайності гречки у 2021 році є результатом дії цієї програми. "Зазначена програма вже показує дієві та ефективні результати імпортозаміщення", – зазначив міністр.

Яка гречка в Україні найякісніша?

Нині в Україні продають гречку 3 типів – дешевшу імпортну (з РФ – 32 грн), українську (42 грн) і елітну імпортну (80 грн). Водночас російська – найбрудніша, в ній багато сміття, залишків від стебел, вона перепалена та гірчить.

Елітна крупа набагато дорожча, ніж українська та російська. Однак вона чистіша і не така підгоріла. В українській гречці трапляються дрібні стебла. Вона є найкращою з трьох основних, якщо оцінювати за критерієм "ціна-якість".

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно