Українцям розповіли, чи чекати дефіциту гречки

Життя  23 жовтня 2021 року, 15:52 678

Україна б’є рекорди зі збору гречки. Станом на 23 жовтня аграрії вже намолотили 107 тис. тонн гречаної крупи – за загального прогнозу в 100 тис. тонн. Водночас збір врожаю завершено всього в 15 областях. А отже, загальний показник буде ще вищим.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики) сподіваються, що загалом вдасться зібрати понад 110 тис. тонн гречки. До того ж там повідомляють, що наразі найвищу врожайність зафіксовано у Вінницькій області – 15,9 ц/га.

"Тих, хто спекулює на темі продовольчої безпеки та залякує українців, закликаю дивитися на конкретні цифри: зерном та гречкою ми забезпечені сповна", – оцінив врожайність глава Мінагрополітики Роман Лещенко.

Читайте також:  Нова ціна на цукор: експерт прогнозує зміну вартості

Субсидії виробникам гречки

Раніше Мінагрополітики запустило програму держпідтримки виробництва гречки. Завдяки їй, за словами міністра, аграрії отримують до 5 тис. грн субсидії на гектар оброблюваних "гречаних" угідь.

Також він запевнив: високі показники врожайності гречки у 2021 році є результатом дії цієї програми. "Зазначена програма вже показує дієві та ефективні результати імпортозаміщення", – зазначив міністр.

Яка гречка в Україні найякісніша?

Нині в Україні продають гречку 3 типів – дешевшу імпортну (з РФ – 32 грн), українську (42 грн) і елітну імпортну (80 грн). Водночас російська – найбрудніша, в ній багато сміття, залишків від стебел, вона перепалена та гірчить.

Елітна крупа набагато дорожча, ніж українська та російська. Однак вона чистіша і не така підгоріла. В українській гречці трапляються дрібні стебла. Вона є найкращою з трьох основних, якщо оцінювати за критерієм "ціна-якість".

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0