Рідкісний гриб виявили на території нацпарку "Синевир"

Життя  10 березня 2023 року, 08:17 Катерина Петруньо 732 ФОТОФАКТ

На Закарпатті на території нацпарку "Синевир" дикі свині вирили з ґрунту білий трюфель. Фотографію виявленого гриба опублікували на Facebook-сторінці "Національний природний парк "Синевир".

"В Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділенні, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині. За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду Трюфеля білого", – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  Закарпатець знайшов гриба, який має змогу продати за кількасот євро

"Оскільки даний вид гриба є рідкісним, то він заслуговує на вивчення і охорону", – повідомили у нацпарку.

Трюфель – земляний гриб, регіонально рідкісний, який росте в більшості під листяними деревами на глибині 30 см. Відноситься цей вид до аскомікотових грибів родини трюфелевих.

Плодові тіла неправильної форми, дещо подібні на бульби картоплі з гладкою поверхнею. У молодих грибів забарвлення білувате, згодом стає жовто-бурим, у старих грибів часто з червонуватими плямами. Необхідно приблизно 5-6 років, щоб під землею зі спор виріс трюфель. Вони ростуть поодинці або невеличкою групою із 3-6 грибів. Трюфель білий має досить сильний запах, його використовують в кулінарії, як делікатесну страву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0