Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Чернівецький поет і письменник Олександр Бойченко презентував в Ужгороді книгу «Більше/Менше»

Чернівецький поет і письменник Олександр Бойченко презентував в Ужгороді книгу «Більше/Менше»

Чернівецький поет і письменник Олександр Бойченко презентував в Ужгороді книгу «Більше/Менше»
17 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбувся вечір-презентація книги «Більше/Менше» відомого публіциста, есеїста Олександра Бойченка....

17 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбувся вечір-презентація книги «Більше/Менше» відомого публіциста, есеїста Олександра Бойченка. Чернівецький гість вів розмову про інтелектуалів, про Сократа, про передбачуваність подій, про літературу і не тільки.

ВІДЕО ДНЯ

З назви «Більше/Менше» важко зрозуміти, про що ця книга. Її автор Олександр Бойченко щодо цього жартує: «Раптом я зрозумів, що це ми з моїм одним із найулюбленіших українських письменників Тарасом Прохаськом ніби заочно змагаємося, хто придумає безглуздішу назву для книжки чи, може, таку, що видавець не матиме шансів її продати».

Семантика назви більше простежується у структурі книги: «Вона складається з двох розділів. І, як ви можете здогадатися, один із них називається «Більше», а другий – «Менше». У першому зібрані тексти, більші за обсягом, у другому – менші. Єдине, де я трохи обманюю читача, то це в тому, що розділ «Більше» загалом менший, ніж розділ «Менше», – пояснює автор.

Реклама

«Більше/Менше» – книга публіцистичних текстів на різноманітну тематику, написаних у різний час, але зібраних в одній книзі не випадково. За словами модератора вечора Валентина Кузана, у «незапланованій» книзі простежується інтелектуально-іронічна нитка й сократичні думки, - повідомили у Медіацентрі УжНУ.

Це й не дивно, бо свого часу Олександр Бойченко писав кандидатську дисертацію про Сократа, тож був просто змушений вивчити всю епоху. А тепер, зізнається автор, щоразу ближче пізнає мислителя, відкриваючи для себе щоразу інакше.

Реклама

Постать Сократа обрано не випадково: цей мислитель не відступав від своїх переконань, не нав’язував власних думок і не переконував, а просто висловлювався, інколи іронічно, і саме цим змушував слухача задумуватися над змістом своїх тверджень, перевіряти їх. Подібно до давньогрецького філософа, Олександр Бойченко також часто з іронією дивиться на речі й спонукає читача замислитися, натякає, що не так уже й складно розібратися у певній темі.

Постать Сократа символічно зображена й на обкладинці книги, де він разом із своїми двома дружинами (за легендою, філософ мав двох жінок) – Сантипою та Мірто.

За словами Валентина Кузана, презентована книга не тільки про літературу, а й про взаємодію інтелектуалів і влади. В одному із текстів книги, написаному задовго до неоголошеної війни, думки виявилися пророчими. На питання про те, як вдалося передбачити захоплення територій, Олександр Бойченко відповідає: «Якщо правильно складати силогізми і логічно міркувати, то події поділу/захвату можна було передбачити вже тоді».

Реклама

Під час вечора публіцист зачитав кілька власних текстів, зокрема «Рік без урки», «Рязань наш», «Чия земля?», а також відповів на питання аудиторії. До речі, за найцікавіше питання кмітливий слухач отримав презентовану книгу в подарунок.

Завершився вечір традиційно – автографсесією.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно