"АТО давно нема, тільки назва, йде справжня війна", – Юлія Шашкова в Ужгороді на презентації фільму "Наша Надія"
Сьогодні в Ужгороді відбувся прем’єрний показ документального фільму “Наша Надія” про українську льотчицю - героя Надію Савченко, яка перебуває за ґратами в Росії. Перед показом із журналістами зустрілися режисер та продюсер фільму, які розповіли про задум, зйомки та мету документальної стрічки.
ВІДЕО ДНЯГанна Паленчук, продюсер проекту розповіла «Режисером фільму є Володимир Тихий, який разом із багатьма однодумцями документально фіксує новітню історію України в проекті “Вавілон’13”. Ми вирішили працювати над фільмом, який є актуальним в Україні, - про Надію Савченко, тим самим є вірогідність, що про неї забудуть і вони кудись зникне, як це часто буває в Росії. Фільм документальний, він починається з кадрів анексії Криму, з кадрів севастопольської вечірки, учасники якої радіють, що приєдналися до Росії. Потім ми бачимо «колорадські стрічки», добровольчі батальйони на Сході, епізоди війни». За словами Ганни Паленчук, Надія Савченко - одна з персонажів фільму, але персонаж з найкращими характеристиками. У фільми знято також маму і сестру легендарної льотчиці, які розповідають про дівчину, бійців, що воювали разом з нею.
Юлія Шашкова, режисер фільму, розповіла про зйомки, які проводилися на території АТО, дівчина нещодавно звідти повернулася. «Надія - вона доброволець, нам було цікаво знімати добровольчі батальйони, як уособлення такого патріотичного духу, який зараз всі відчувають. Нам було цікаво знімати взагалі цих людей, які беруть зброю і йдуть захищати батьківщину, - каже Юлія Шашкова. – Щойно ми приїхали в АТО на зйомки, як розпочався бій, на нас пішли в атаку з БТРами, танками . Це була не стільки робота, швидше виживання». За словами Юлії Шашкової, Надія Савченко такий самий політичний в’язень, як і їхній колега кінорежисер Олег Сєнцов. «Громадськість не може перебувати у такому стані, ніби нічого не відбувається. Ми маємо щось робити для того, щоб зупинити війну. Нашим фільмом ми хочемо сказати, що жодна людина не може бути осторонь, якщо ми об’єднаємося, не тільки на словах, але й на ділі, то Україна переможе, - додала режисер фільму.
РекламаДля кіно нема кращої драматургії, ніж час. Дивишся на це кіно і не виріш, що їм (героям фільму) вистачає мужності, - додають автори фільму. «АТО давно нема, тільки назва, йде справжня війна, - каже Юлія як очевидець подій. - Сепаратистів майже не залишилося, їх повбивали, воюють російські військові, чеченці. Українські військові не вірять у дипломатичне вирішення ситуації. Треба, щоб всі об’єдналися і працювали на завершення війни».
Після Ужгорода фільм «Наша Надя» демонструватимуть в інших містах України. Покази - благодійні, вхід за пожертвою. Всі зібрані кошти підуть на допомогу дітям загиблих бійців батальйону Айдар.
РекламаУкраїнський пілот Надія Савченко вже стала найбільш значущим символом боротьби за свободу України та оборону від зазіхання ворогів. Її історія полону - найбільш болюча для всіх українців. Трагедія Наді та її сім’ї сприймається дуже близько кожним українцем, адже ті, хто утримують її в полоні, холоднокровно руйнують українські міста та селища, несуть горе та завдають болю майже кожній українській родині.