Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Реалізація пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію триває

Реалізація пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію триває

Реалізація пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію триває
Даний пілотний проект запроваджено з метою зниження захворюваності українців на таку досить розповсюджену нині «хворобу століття», як гіпертонія та для попередження її ускладнень, зокрема – інсульту...

Даний пілотний проект запроваджено з метою зниження захворюваності українців на таку досить розповсюджену нині «хворобу століття», як гіпертонія та для попередження її ускладнень, зокрема – інсульту та інфаркту міокарду. Адже відомо, що вони чи не найбільше зумовлюють непрацездатність та смертність.

ВІДЕО ДНЯ

Отже, у лікувально-профілактичних закладах сімейні лікарі продовжують практику виписування рецептурних бланків задля подальшого відшкодування вартості лікарських засобів. Для цього до кінця поточного року держава виділила майже 139 млн. грн. і вони вже розподілені між регіонами, для Закарпатської області – 3,8 млн. грн.

Відтак майже 308 тисяч хворих на гіпертонію мешканців Закарпаття мають можливість, як і минулого року, заощаджувати на ліках. Відповідні препарати й надалі є більш доступними для кожного пацієнта, незважаючи на його матеріальне забезпечення. За словами заступника начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Ганни Романко, у 2013 році такою можливістю скористалися у 324319 випадках, у тому числі деякі хворі по кілька разів. Той, хто минулого року не використав цю можливість, може у поточному виправити ситуацію.

Реклама

Нагадаємо, що в рамках реалізації пілотного Проекту для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, а третя – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню. Знижка діє на деякі міжнародні непатентовані назви лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін та на комбіновані ліки.

Пацієнтам, яким діагноз «артеріальна гіпертензія» не встановлено, але у них наявні симптоми цього захворювання (підвищення артеріального тиску, головний біль, головокружіння, мерехтіння мурашок перед очима), варто неодмінно відвідати свого сімейного лікаря. Саме він проведе клінічний огляд, лабораторне обстеження, запише та розшифрує електрокардіограму та, при встановленні діагнозу «артеріальна гіпертензія», випише рецепти на отримання ліків.

Реклама

«Варто пам'ятати, що рекомендується регулярно вимірювати артеріальний тиск вдома та відвідувати лікаря щонайменше двічі на рік. Це допоможе контролювати загальний стан здоров'я та, у разі необхідності, ефективно лікуватися», - зауважує Ганна Романко, заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно