Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Дефіцит йоду може призвести до серйозних хвороб в організмі

Дефіцит йоду може призвести до серйозних хвороб в організмі
Територій з нестачею йоду в біосфері у світі багато: 655 млн. населення нашої планети хворіє ендемічним зобом. Наша область теж є ендемічним регіоном, особливо – гірські райони.

Територій з нестачею йоду в біосфері у світі багато: 655 млн. населення нашої планети хворіє ендемічним зобом. Наша область теж є ендемічним регіоном, особливо – гірські райони.

ВІДЕО ДНЯ

Захворювання людей починається тоді, коли в організм постійно недопотрапляє достатня кількість йоду. Добова потреба в йоді складає: для дітей – від 90 до 200 мкг, залежно від віку, для дорослих – 200-250 мкг.

Доведено негативний вплив одноманітного харчування, особливо позначається дефіцит білків, вітамінів. Не останню роль відіграють антисанітарні побутові умови. Має «свою роль» і спадковість зобу.

Реклама

Діагноз ендемічного зобу «основується» на збільшені щитовидної залози у людей, які проживають в ендемічній місцевості. При цьому досить призначень мікродоз йоду, що призводить до повної нормалізації щитовидної залози.

Профілактика ендемічного зобу має включати комплекс оздоровчих заходів, спрямованих на поліпшення соціально-побутових умов життя населення. У всіх країнах світу визнано необхідною йодну профілактику.

Реклама

Групова профілактика, зокрема серед дітей, проводиться таблетками антиситруміну, йодид фармак, йодомарин, йоднорміл, які містять йод. Діти мають отримувати профілактичні дози, наприклад: антиситруміну містить 1000 мкг йоду – Ѕ табл. – 1 раз на тиждень – дошкільнятам, від 7 до 14 років – 1 таблетка на тиждень, від 15 років і старше – 1 таблетка 2 рази на тиждень. Або препарати, які містять 100 – 200 мкг йоду (йодомарин, йоднорміл, йодид фармак). Дітям від 2-7 років – 50 мкг в день, тобто Ѕ таблетка, від 7-14 років – 100 мкг на добу, старшим 100-200 мкг на добу. Поряд з йодною профілактикою в ендемічні зони завозяться морська риба та інші продукти моря, для прикладу: 50 гр. сріблястого хека містить 240 мкг йоду, що становить добову потребу в йоді.

Важливу роль в профілактиці ендемічного зобу має збалансоване харчування за вмістом білків, жирів, вуглеводів та вітамінів. Тому рекомендуємо харчуватися правильно. У їжу додавайте йодовану сіль, при кип'ятінні потрібно додавати її в кінці варіння.

Застереження захворювання – головна мета йодної профілактики, оскільки ендемічний зоб – це хвороба, на фоні якої виникають більш важкі захворювання щитовидної залози. Крім того, щитовидна залоза у людей з ендемічних регіонів значно сприятливіша до радіоактивного впливу. Усунення йодного дефіциту шляхом йодної профілактики значно зменшує ризик радіаційного впливу на щитовидну залозу.

Реклама

Найфатальніший наслідок дефіциту йоду – народження розумово неповноцінних дітей.

Любов Довганич, обласний дитячий ендокринолог

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно