У Мукачівській ЗОШ №4 відбулась перша лекція в рамках проекту “Школа змін”
Сьогодні у Мукачівській загальноосвітній школі №4 відбулась лекція в рамках освітньо-просвітницького проекту "Школа змін", організатором якого є громадська організація “Інститут суспільних ініціатив”. Сам проект полягає у зустрічах школярів з відомими людьми, які розповідатимуть про свою успішну реалізацію у професії.
Першим учасником проекту на Закарпатті стала відома журналістка, екс-власкор телеканалу СТБ, речниця Головного Управління Національної поліції у Закарпатській області Галина Сернівка. Вона у своїй інтерактивній розмові зі школярами розповіла про свій шлях від журналістки до учасника АТО. Вона разом із директором навчального закладу Віталієм Якимчуком і провели бесіду учнями дев’ятих-десятих класів ЗОШ №4.
РекламаРозпочався захід з хвилини мовчання у пам’ять двох загиблих у зоні АТО прикордонників, випускників цієї школи – Вільгельма Штольцеля та Роберта Кіса.
Галина Сернівка зауважила, що не могла перебувати на Закарпатті, коли на Донбасі відбуваються активні бойові дії.
Реклама"Мені було важко бути осторонь подій, які відбувались на Євромайдані та на війні. Тому і вирішила допомогти тим, хто потребує – нашим військовим на передовій", – зауважила речниця обласної поліції.
Після повернення з Донбасу Галина Сернівка продовжувала свою журналістську діяльність у мирному Закарпатті. Однак вона вже не відчувала потреби у висвітленні малих подій, які відбуваються в області. "Якщо раніше я робила матеріали навіть з маленьких подій, які, можливо, і не потрапляли у поле зору інших ЗМІ, то після війни думки були десь на Сході", – поділилась з школярами відома журналістка.
Під час зустрічі дівчина продемонструвала учням ЗОШ №4 відео, зняте у Дебальцевому. Під час показу кліпу вона сказала, що двох війсьових, які були зняті на відео, вже нема в живих. Також вона розповіла і про настрої людей на Донбасі. "Якщо дорослих вже не зміниш, то, принаймні, треба виховувати молоде покоління. От я повернулася з Маріуполя, і наші діти цікавляться військовими. І наші захисники активно з ними спілкуються, вітаються "Слава Україні!" і т.д.", – стверджує гостя проекту.
РекламаДиректор ЗОШ №4 розвинув дискусію, зауваживши, що російська пропаганда протягом 23 років незалежності України активно промивала мізки не лише людям старшого покоління, але й молоді. “Молодь – це одна з жертв пропаганди. Росія вибрала стратегію, згідно з якою молодь мислила б такими ж стереотипами, як і старше покоління про жителів Західної та Центральної України”, – сказав Віталій Якимчук.
Крім того, під час лекції була порушена тема нової поліції. Пані Галина сказала, що не треба дивитись стереотипами на поліцію, а нові стражі порядку – це звичайні люди, які живуть в такому ж середовищі, як і ми. Тому треба їм сприяти та допомагати. Також поліцейська речниця поцікавилась думкою школярів щодо доцільності роботи новоствореної поліції.
Завершилась зустріч відвертою розмовою про війну та поліцію. Діти обмінялись думками і на рівних дискутували.
Один з організаторів заходу – голова Закарпатського обласного осередку громадської організації "Інститут суспільних ініціатив" Іван Гарагонич зауважив, що такі уроки в рамках освітньо-просвітницього проекту "Школа змін" й надалі проводитимуться в різних навчальних закладах не лише Мукачева, але й усього Закарпаття. "Я закликаю керівників шкіл області приєднатись до участі у цьому проекті, оскільки такі виховні заходи зможуть професійно розвивати наших дітей", – сказав Іван Гарагонич.