Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Мінеральні води Закарпаття можуть зникнути із ринку лікувально-столових вод

Мінеральні води Закарпаття можуть зникнути із ринку лікувально-столових вод

Мінеральні води Закарпаття можуть зникнути із ринку лікувально-столових вод

Новий порядок державної реєстрації питної води, який готується Мінздоровʼя, може призвести до повного закриття виробництва мінеральних вод на Закарпатті

ВІДЕО ДНЯ

Голова ОДА Геннадій Москаль направив листа міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі з проханням переглянути проект наказу «Про затвердження нормативно-правових актів з питань води природної мінеральної». Наказ передбачає новий Порядок проведення державної реєстрації води питної, яку планується віднести до категорії «вода природна мінеральна» та нової категорії «вода питна мінеральна», – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

– Новий порядок державної реєстрації може призвести до того, що закарпатські мінеральні води, які зараз вільно продаються в торговій мережі, взагалі зникнуть із ринку лікувально-столових вод, і їх можна буде купити тільки в аптеках, – заявляє Г.Москаль.

Реклама

– У нас тільки в Свалявському районі промисловий розлив мінеральної води здійснюють 12 заводів, потужності яких складають близько 45 тисяч пляшок за годину. Питома вага виробництва мінеральної води тут становить понад 50 відсотків загального обсягу промислового виробництва і 27 відсотків надходжень до бюджету. Введення наказу Мінздоровʼя в дію призведе до припинення діяльності підприємств-виробників мінеральної води, ліквідації щонайменше трьох тисяч робочих місць та скорочення надходжень близько 50 млн. гривень на рік! Що в свою чергу призведе до масового безробіття та соціальної напруги в області.
Г.Москаль просить О.Квіташвілі зняти з розгляду проект наказу «Про затвердження нормативно-правових актів з питань води природної мінеральної» і розробити із залученням фахівців із Закарпаття новий проект нормативного акта щодо регулювання фасованих вод.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно