Нардеп від Закарпаття увійшов у рейтинг найпопулярніших депутатів-аграріїв в соцмережі Фейсбук
Роль соціальних мереж за останні кілька років стрімко зросла. Тепер вони вже стали не просто засобом комунікації, але й своєрідним джерелом отримання інформації. Це вивело їх на новий рівень, і дозволило впливати та формувати громадську думку як всередині окремих держав, так і в усьому світі. З розважального майданчика соцмережі перетворилися на серйозний механізм, який змінив і нашу країну.
ВІДЕО ДНЯНайбільш популярна соціальна мережа в Україні серед лідерів думок – Facebook. Завдяки своїм записам у Facebook сьогодні можна стати популярним експертом, якого будуть запрошувати на рейтингові телеканали. За оцінками експертів, аудиторія в 100 тис. підписників – як у найпопулярніших українських блогерів Дмитра Тимчука або Мустафи Найєма – зіставна з показниками ЗМІ.
"Агропортал" вирішив до 5-ї сесії VIII скликання ВРУ провести своє дослідження активності Facebook-сторінок народних депутатів України, які формують в українському парламенті так зване аграрне лобі. Індикатором визначення популярності в нашому рейтингу стала кількість підписників офіційних сторінок і друзів в особистих акаунтах учасників рейтингу, а також лайків, репостів і коментування постів.
РекламаЯк показує практика і думки експертів соцмереж, абсолютної об’єктивності в такому дослідженні, звичайно, досягти дуже складно. Наприклад, кількість підписників не є реальною ознакою популярності політика. Може бути величезна кількість підписників – кілька тисяч, але лайків і перепостів усього кілька сотень. Часто офіційні сторінки розвиваються в основному за рахунок платної реклами (про це свідчить низька комментованість постів), або за рахунок адмін-ресурсу (у постів однакова кількість лайків і переважно одні й ті ж коментатори). І якщо платну рекламу ще можна якось відстежити, то обчислювати всіх помічників нардепів (особливо тих, які працюють неофіційно) важкувато.
Незважаючи на всі ці умовності, видання намагалося бути максимально об’єктивним. Рейтинг популярності депутатів-аграріїв в соцмережі Facebook сформований за станом на 2 вересня 2016 р.
РекламаОтже, спочатку проаналізуємо особисті акаунти політиків.
Як ми бачимо, кількість друзів у першої п’ятірки вже досягла максимальної відмітки, вище якої, за правилами Facebook, мати не можна. У цьому випадку в соцмережі передбачена функція – Підписники, яких не у всіх видно на сторінці. У «Підписники» можна потрапити також автоматично, відправляючи запит на дружбу і перебувати в цій категорії до тих пір, поки твою пропозицію не приймуть або відхилять. Наприклад, за кількістю підписників лідирує Олексій Мушак.
РекламаДо того ж, деякі політики додають у друзі практично всіх, хто хоче ними стати, а інші – ретельно перевіряють акаунти потенційних друзів, які можуть виявитися «ботами», або просто хочуть мати в друзях відомих політиків для статусу.
Може бути й таке, що на даний момент на сторінці «висить» багато нерозглянутих запитів дружби.
З огляду на всі ці фактори видання вивело графік оновлюваності сторінки, тобто частоти написання постів. І тепер наш рейтинг активності практично повністю змінився.
ТОП-15 за частотою оновлень (написання постів)
Але тут потрібно відзначити, що, хоча Ігор Бриченко і займає 6-е місце за активністю на сторінці, це в основному перепости у колег і друзів. Авторських постів дуже мало.
Геннадій Бобов рідко пише пости, але робить це регулярно – в середньому, 2 рази на місяць.
РекламаАркадій Корнацький з’являється на своїй сторінці фактично раз на півроку, але це не заважає йому бути в першій п’ятірці за кількістю лайків і коментарів (графіки 3, 4, 5). Але які саме ці коментарі – це вже друге питання. В одному з останніх своїх постів Аркадій Корнацький обіцяє з’являтися на своїй сторінці частіше.
Нардеп від Закарпаття Валерій Лунченко оновлює контент на сторінці в середньому три рази на місяць, але при цьому він вийшов в лідери за всіма трьома критеріями: кількістю лайків, коментарів і репостів. Найбільш популярним з останніх постів стало фото з дружиною, яке набрало понад тисячу лайків.
Взагалі сторінка Валерія Лунченко виглядає дуже позитивною та відкритою. На ній багато фото й подій з особистого життя, а також постів про любов до рідного Закарпаття та України. Можливо саме це і грає вирішальну роль в її популярності.
ТОП-15 за кількістю лайків постів
ТОП-15 за кількістю коментування постів
РекламаТОП-15 за кількістю репостів
Заради справедливості варто сказати, що у 9-ти членів парламентського аграрного комітету немає сторінки в Facebook взагалі. І у деяких, навіть досить активних політиків, як-то, наприклад, Іван Мірошниченко, це принципова позиція.