В Ужгороді радилися, як забезпечити ефективну реалізацію програми відновного правосуддя на Закарпатті

Життя  20 травня 2021 року, 13:43 708 ФОТОФАКТ

В Україні з січня 2019 року розпочалася реалізація пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Відновне правосуддя – це процес, в ході якого всі сторони, залучені до події злочину, приймають спільне рішення про те, як можна виправити наслідки того, що сталося, і запобігти повторенню подібного в майбутньому.

І чи не найголовніше – дати шанс неповнолітньому, який вперше скоїв неважкий проступок, не потрапити за грати, а пройти ресоціалізацію та повернутися до нормального життя.

Учасники круглого столу на тему «Забезпечення ефективної реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», що відбувся 19 травня в Ужгороді за організації Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області, обговорили важливі питання щодо  реалізації проєкту на Закарпатті, ознайомилися з проєктом Методичних рекомендацій щодо реалізації та обговорили проблемні питання.

Читайте також:  На Закарпатті до волонтерства у сфері надання безоплатної правової допомоги вже долучилося 8 небайдужих краян

Серед учасників – директор Регіонального центру Василь Попадинець, заступник директора та координатор проєкту в області Лариса Фучко, начальник відділу ювенальної юстиції Прокуратури Закарпатської області Наталія Кузан, заступник директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА Михайло Шеверя,представники сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП, ФДУ «Центр пробації», служби у справах дітей Закарпатської ОДА, обласного центру соціальних служб та адвокат-медіатор Олеся Сідун.

«В Україні за 4 місяці цього року згоду на участь у програмі відновного правосуддя дали 50 осіб, укладено 34 угоди про застосування,  19 неповнолітніх звільнено від кримінальної відповідальності», – зазначив В.Попадинець. На Закарпатті наразі укладено 5 угод про застосування програми, дві з яких успішно завершені. Три знаходяться на стадії судового розгляду. В області є три адвокати-медіатори, які уповноважені брати участь у реалізації проєкту.

Круглий стіл в Ужгороді

 1. Реалізація проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» у Закарпатській області» у 2020 році. Аналіз результатів.
 2. Огляд проєкту Методичних рекомендацій щодо реалізації проєкту.
 3. Обговорення проблемних питань: залучення психолога, перекладача, проведення ресоціалізаційних заходів.

Учасники круглого столу:

 • Василь Попадинець, директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області, 
 • Лариса Фучко, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області,
 • Наталія Кузан, начальник відділу ювенальної юстиції Прокуратури Закарпатської області,
 • Віталій Мураль, начальник філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області,
 • Петро Добромільський, заступник голови Закарпатської ОДА,
 • Ольга Травіна, директор Закарпатського обласного центру соціальних служб,
 • Михайло Шеверя, заступник директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА,
 • Тетяна Хорошилова, психолог Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги,
 • Любомир Цебрик, адвокат-медіатор,
 • Олеся Сідун, адвокат-медіатор.
Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0