Політика   • 16 червня 2015 року, 17:311414

Валерій Лунченко: «Необхідно максимально спростити можливості громадян України для зайняття фермерством».

Валерій Лунченко: «Необхідно максимально спростити можливості громадян України для зайняття фермерством».

Днями у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства» (р.№ 2028а від 04.06.2015), внесеного народними депутатами Бакуменком О.Д., Кулінічем О.І., Івченком В.Ж., Кучером М.І., Лунченком В.В., Мартиняком С.В., Лабазюком С.П.

Суть та необхідність прийняття законопроекту журналістам PMG.ua прокоментував його співавтор, серкретар профільного комітету ВРУ Валерій Лунченко.

«Необхідно максимально спростити можливості громадян України для зайняття фермерством. Поданий законопроект створений саме для цього.

Так, скасовується необхідність отримання освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі, або досвіду роботи у сільському господарстві для отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства. Практика показала, що вказані положення не тільки не стимулюють громадян до зайняття фермерською діяльністю, але й навпаки, створюють штучні перешкоди для залучення до сільського виробництва населення міських населених пунктів, що на даний час є доцільним з урахуванням надмірної урбанізації та масового відтоку сільського населення до міст. З огляду на наведене, право на утворення фермерського господарства пропонується надати усім громадянам України, незалежно від їх освіти та досвіду роботи.

Також пропонується однозначно визначити цільове призначення земельних ділянок, які використовуються фермерським господарством, адже відсутність ясності у цьому питанні використовується на тіньовому ринку для виведення земельних ділянок фермерських господарств з-під дії мораторію на відчуження та зміну цільового призначення сільськогосподарських земель, встановленого пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України. Тому, пропонується на законодавчому рівні закріпити землі фермерських господарств як землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Крім того, норми Закону України «Про фермерське господарство» узгоджуються із Земельним та Цивільним кодексами України. Зокрема, державні акти на землю вже два роки як не видаються, а Закон України «Про фермерське господарство до цього часу передбачає їх видачу».

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів